Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Beskidzki Kocioł - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pogranicza

Cel:

Celem projektu jest nawiązanie współpracy pomiędzy grupami młodzieży realizującymi różne pasje i zainteresowania, podniesienie kompetencji społecznych oraz wsparcie aktywności młodzieży poprzez organizację działań edukacyjnych, promocyjnych i integracyjnych.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie 30 osobowa grupa młodzieży w wieku od 13-19 lat, mieszkająca w Beskidzie Niskim,

Opis projektu:

Osią tematyczną jest portal Beskidzki Kocioł przestrzeń dla promocji rozwijania zainteresowań i współpracy grup młodzieży z różnych środowisk. Grupy osób, które zgłosiły uczestnictwo i przygotowały pomysły do projektu, posiadają odmienne zainteresowania, wywodzą się z różnych kultur, religii, estetyk, łączy je współpraca z portalem. Problemy opisane w diagnozie wstępnej miejscowości Ropa, właściwe są także dla innych środowisk w regionie, jest to m.in. nieobecność młodzieży w działalności społeczno-kulturalnej, brak zaufania dorosłych i młodzieży, brak miejsca spotkań młodzieży. Tematem projektu jest edukacja w zakresie umiejętności osiągania celów indywidualnych i grupowych, wspólna prezentacja dokonań oraz wzajemne poznanie się. W ramach projektu chcemy przeprowadzić w całej grupie działania integracyjne w formach wyjazdowych i spotkań comiesięcznych grupy, zrealizować warsztaty muzyczne, tańca, dziennikarskie, przygotować stałe miejsce spotkań we wsi Ropa, zorganizować imprezę własną pn. „Beskidzki Kocioł”, uczestniczyć w wydarzeniach medialnych regionu, rozwijać portal. Metody pracy to: spotkania, warsztaty, konferencje prasowe, imprezy kulturalne, wycieczka w Pieniny i rajd w Bieszczady.

Budżet projektu: 50 000 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pogranicza

Miejscowość: Ropa

Ulica, nr domu i lokalu: Ropa 652

Kod pocztowy i Poczta: Ropa 38-312

Województwo: małopolskie

Powiat: gorlicki

Adres strony internetowej: –

Beskidzki Kocioł

Ropa 318, 38-312, Polska

Więcej