Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kawęczyńskie laboratorium dobrej pogody - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kawęczyńskie Forum Rodziców, Kawęczyn

Cel:

Celem projektu jest podniesienie wiary w siebie oraz rozwój umiejętności komunikowania się i współpracy z dorosłymi i rówieśnikami u 25-osobowej grupy młodych osób w wieku 13-19 lat uczących się w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych mieszkających na terenie Gminy Kawęczyn zainteresowanych twórczymi działaniami na temat pogody poprzez szkolenia w działaniu.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-19 lat.

Opis projektu:

Osią tematyczną jest pogoda, warunki atmosferyczne, w jakich żyjemy i przystosowania człowieka do nich w różnych sferach życia i gospodarki, aby nie tracić, a przeciwnie – zyskać i dzięki temu budować wewnętrzną pogodę ducha. Dla nas najważniejsze działania to nawiązywanie kontaktów z różnymi instytucjami, firmami, urzędami – współpraca z wieloma ludźmi; upowszechnianie informacji o naszym projekcie oraz organizowanie sobie okazji i porządne przygotowywanie się do prezentowania nowych kompetencji i umiejętności nabytych w przeżytych doświadczeniach. Planujemy rozmaite, ale ze sobą powiązane, cykliczne działania, np. wyjazdy studyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi, prace twórcze – tyle, by każdy mógł się wyćwiczyć w dobieraniu metod, partnerów i środków do realizacji zadań, wchodząc w grupy zadaniowe rotacyjnie, przyjmując wszystkie role według predyspozycji. Stworzymy parking umiejętności. Dążymy do odniesienia sukcesu, więc zadbamy o monitoring i ewaluację, akcje promocyjne i częste świętowanie, czyli chwalenie się przed publicznością – 6 razy. Sporo będzie organizacji tzw. prac twórczych w różnych dziedzinach, ale je tak przygotujemy by je samodzielnie prowadzić, a dorosłym zostawiamy tylko role ekspertów.

Budżet projektu: 60 480 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kawęczyńskie Forum Rodziców, Kawęczyn

Miejscowość: Kawęczyn

Ulica, nr domu i lokalu: Kawęczyn

Kod pocztowy i Poczta: 62-704 Kawęczyn

Województwo: wielkopolskie

Powiat: turecki

Adres strony internetowej: http://

Kawęczyńskie laboratorium dobrej pogody

Kawęczyn 46, 62-704, Polska

Więcej