Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Warto zobaczyć – galeria turystyczna gminy Kutno - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży Intersum

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji społecznych w pracy zespołowej i budowanie koalicji lokalnej na rzecz promowania swojej okolicy. Młodzi pozyskają partnerów i instytucje zainteresowane realizacją projektu. Odniosą sukces upubliczniając swoje działania i ich efekty (postawią galerię, wydadzą folder), pozostawiając trwały ślad swojej działalności. Nabędą umiejętność planowania, zwiększą wiarę we własne możliwości. Zdobędą sprawności praktyczne oraz pozyskają zaufanie, uznanie i lokalne wsparcie społeczne.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą gimnazjaliści szkół z terenu gminy Kutno: Byszew, Wierzbie Nowa Wieś, w wieku od 13 do 18 lat.

Opis projektu:

Uczniowie zamieszkują sołectwa gminy Kutno m.in. Nowa Wieś, Strzegocin, Boża Wola, Leszczynek, Leszno, Wroczyny, Wierzbie, Byszew. Będą współdziałali ze sobą i poszukiwali partnerów na rzecz odnalezienia na terenie swoich wsi miejsc ważnych i interesujących historycznie bądź przyrodniczo, miejsc dotąd nie znanych lub nieodkrytych, które
wyróżnią ich okolice i będą stanowiły o jej atrakcyjności turystycznej. Młodzież z różnych wsi będzie mogła pracować wspólnie wokół jednego zadania na rzecz swojej okolicy, będzie nabywała umiejętności pracy grupowej, zespołowej, nauczy się pozyskiwać wsparcie instytucji i osób prywatnych. Ponadto młodzi będą widoczni w społeczności lokalnej jako grupa kreująca nową rzeczywistość kontaktów międzyludzkich, współpracy, zainteresowania swoją przestrzenią. Młodzi wyjadą na dwudniowe spotkanie integrujące i prezentujące szczegóły realizacji projektu; będą tworzyli zespół poszukiwaczy ciekawych miejsc, historii, źródeł informacji o terenie swoich sołectw, będą docierali do instytucji i partnerów mogących pomóc im w poszukiwaniu informacji, będą projektowali folder zwany Galerią Turystyczną Gminy Kutno i zaprojektują oraz zbudują tablice informacyjne w sołectwach gminy Kutno, które będą informowały o ciekawych turystycznie miejscach i historiach danego obszaru, zbiorą informacje i upublicznią swoje dzieło.

Budżet projektu: 57 150 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej i Twórczej Młodzieży Intersum

Miejscowość: Żychlin

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Dobrzelińska 6

Kod pocztowy i Poczta: 99-320 Żychlin

Województwo: łódzkie

Powiat: kutnowski

Adres strony internetowej: www.mos-zychlin.edupage.org

Warto zobaczyć – galeria turystyczna gminy Kutno

Nowa Wieś 32, 99-300, Polska

Więcej