Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Słuchać, słyszeć, usłyszeć …..tylko co i kogo? - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wierzeje w Wierzycach

Cel:

Celem projektu jest wzrost wiary we własne możliwości, wzrost umiejętności autodiagnozy i diagnozy środowiska poparte wzrostem poczucia sprawczości w planowaniu własnej przyszłości dla 25 młodych ludzi w wieku 13-16 lat zamieszkujących gminę Łubowo.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu jest 25 osobowa grupa młodych ludzi w wieku 13-18 lat z terenu gminy Łubowo.

Opis projektu:

. Osią tematyczną projektu jest DŹWIEK. Dźwięk, jako narzędzie komunikacji, dziedzina fizyki, element przyrody, źródło inspiracji i sztuki. Działania prowadzone są głownie metodą warsztatową w celu zwiększenia poczucia wpływu na realizację projektu i działań. Są to: spotkanie integracyjne analiza swoich możliwości oraz poznanie zasad pracy grupowej; organizacja działań przez młodzież; muzyka w sztuce i przestrzeni – warsztaty z aranżacji audio wizualnej podzielone na: muzyka i scenografia (zorganizowanie 2 pokazów); dźwięk element fizyki czy nasza codzienność – jest to cykl 3 wykładów specjalisty na UAM w Poznaniu. (Tematy: dźwięku w pomieszczeniu, dźwięk w środowisku oraz wykorzystywanie dźwięku w innych dziedzinach nauki); mapy hałasu i ciszy – warsztaty i tworzenie przez uczestników własnych map wybranych przez siebie lokalizacji; konferencja – organizacja i prezentacja utworzonych map hałasu i ciszy szerokiemu gronu odbiorców; rozmowa, dyskusja, debata – cykl warsztatów z zakresu komunikacji, udzielania
komunikatów zwrotnych (odbędą się 4 debaty na wybrane przez młodych tematy); poszukiwanie dźwięków w przyrodzie – wyjazd i spotkanie z leśnikami i przyrodnikami, rozpoznawanie dźwięków przyrody tworzenie własnych nagrań i aranżacji zasłyszanych dźwięków; promocja projektu w mediach oraz na stronach stowarzyszenia i You Tube.

Budżet projektu: 51 015 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wierzeje w Wierzycach

Miejscowość: Wierzyce

Ulica, nr domu i lokalu: Wierzyce 65

Kod pocztowy i Poczta: 62-262 Falkowo

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gnieźnieński

Adres strony internetowej: –

Słuchać, słyszeć, usłyszeć …..tylko co i kogo?

S5, 62-262, Polska

Więcej