Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia Młodego Przewodnika - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie

Cel:

Celem projektu jest rozwój umiejętności interpersonalnych (zw. m.in. z um. współpracy, asertywności) oraz zwiększenie zdolności wykorzystania własnego potencjału i aktywnego działania w środowisku lokalnym oraz rozwój umiejętności poznania własnego środowiska lokalnego poprzez badanie jego walorów i przygotowanie ścieżek tematycznych (questów).

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 14-16 lat.

Opis projektu:

Oś projektu to działania związane z turystyką, popularyzujące aktywność w środowisku lokalnym. Projekt będzie realizowany w celu zwiększenia aktywności i zaangażowania 28 osób w wieku 14-16 lat, z gminy Bieliny i gm. Łagów, w życie gmin poprzez rozwój ich umiejętności interpersonalnych i zwiększenie zdolności wykorzystania własnego potencjału. Praca z młodzieżą prowadzona będzie przez wspólne działania na warsztatach: dziennikarskich, fotograficznych i wideofilmowania – doskonalących umiejętności poznania walorów własnego środowiska lokalnego i ich utrwalenia. Warsztaty pozwolą młodym ludziom zwiększyć umiejętność właściwej oceny środowiska lokalnego, nabyć umiejętność wykorzystania filmu jako formy efektywnej komunikacji, zwiększyć umiejętności interpersonalne (współpracy, skutecznej komunikacji, samooceny). Nauka zasad kręcenia filmów i ich montażu rozwinie zainteresowania młodzieży. Warsztaty dziennikarskie przygotują młodzież do poprawnego pisania o własnych osiągnięciach w projekcie. Celem projektu będzie zmiana nastawienia młodych osób do środowiska lokalnego poprzez wypracowanie własnych ścieżek tematycznych questów (tworzonych na zajęciach z questingu), stworzenie spotu oraz albumów fotograficznych będących materiałem promującym region. Efektem zrealizowania projektu będzie uświadomienie młodzieży ich potencjału i predyspozycji oraz to, iż duma jest ich własne pochodzenie, przynależność do lokalnych społeczności. Praca młodzieży zaprezentowana zostanie na wyjeździe studyjnym, w wybranym przez młodzież miejscu na płd. kraju.

Budżet projektu: 47 768 zł

Dotacja: 37 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej w Łagowie

Miejscowość: Łagów

Ulica, nr domu i lokalu: Słupska 3

Kod pocztowy i Poczta: 26-025 Łagów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: http://lgd-srws.pl

Akademia Młodego Przewodnika

Rynek 20, 26-025 Łagów, Polska

Więcej