Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Połączeni w beatach - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni w Bieruniu

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności organizacyjnych oraz przełamywania bariery strachu w grupie 30 gimnazjalistów w wieku 13-16 lat z miasta Lędziny poprzez samodzielne planowanie i stworzenie filmu musicalowego, udział w nim w roli aktorów, a także poprzez organizację wszelkich działań towarzyszących (i udział w nich), takich jak m.in. : koncert, cykliczne dyskoteki (małe świętowanie, połączone z publicznym prezentowaniem dotychczas nabytych umiejętności), prowadzenie gazety projektowej, dokumentacja.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 13-14 lat.

Opis projektu:

Tytuł projektu nawiązuje do hiphopowych podkładów muzycznych, nazywanych popularnie Beatami (bitami). Osią tematyczna projektu jest praca nad stworzeniem filmu musicalowego. Główne działania są skierowane na ten cel i na promocję projektu (stworzenie scenariusza, muzyki do filmu, choreografii, organizacja planu filmowego, wydawanie gazety projektowej, prowadzenie gablot projektowych w szkołach). Z tymi działaniami są ściśle sprzęgnięte warsztaty podnoszące kwalifikacje beneficjentów, aby film był jak najbardziej profesjonalny. W ramach warsztatów zorganizowany
będzie jeden wyjazd wakacyjny, wyjazdy na obserwacje organizacji koncertu i planu filmowego. Ważne będą cykliczne małe świętowania na zakończenie jakiegoś elementu pracy (np. gotowy scenariusz), a finałem projektu będzie uroczysta premiera filmu w lokalnym kinie. Istotne jest to, że to młodzież (sama!) będzie dbała o dobrą organizację pracy, o dotrzymywanie terminów itd. Dorośli będą opiekunami i będą stanowić głos doradczy.

Budżet projektu: 58 110 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni w Bieruniu

Miejscowość: Bieruń

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Licealna 17

Kod pocztowy i Poczta: 43-150 Bieruń Stary

Województwo: śląskie

Powiat: bieruńsko-lędziński

Adres strony internetowej: –

Połączeni w beatach

Krakowska 32, 43-150 Bieruń, Polska

Więcej