Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

SMS -Spełnienie Mazurskich Snów - 2012

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Alternatywa dla Duszy

Cel:

Celem projektu SMS jest zwiększenie umiejętności świadomego planowania własnej przyszłości i otwierania się na innych, szczególnie na mających podobne pasje podróżnicze, poprzez udział w podejmowaniu wspólnych decyzji i naukę praktycznych umiejętności typu: tworzenie, organizowanie, prowadzenie i promowanie imprez turystycznych z atrakcjami dla młodych na terenie małej ojczyzny.

Odbiorcy projektu:

Gimnazjaliści w wieku 14-16 lat.

Opis projektu:

30 gimnazjalistów – pasjonatów turystyki po woj. warmińsko-mazurskim w przestrzeni małej ojczyzny przez 15 m-cy odbędzie warsztaty (m.in. literackie, językowe, rzeźby, przewodnika, techniczne, w tym obsługi nowoczesnego sprzętu turystycznego: aparatu fotograficznego i telefonu komórkowego) i przeprowadzi działania skupione wokół osi projektu: podróży. Młodzi zdobędą wiedzę i umiejętności, a dzięki nim przełamią zażenowanie i niepewność działań. Będą aktywnie podróżować, zbierać materiały (ciekawostki, legendy). Zespołowo stworzą turystyczne informatory w różnej formie (np. elektronicznej, drukowanej), w tym trasy z atrakcjami dla nastolatków i tanią bazą noclegową. Także inne produkty turystyczne, np. regionalne pamiątki. Nabyta umiejętność obsługi sprzętu wykorzystają twórczo, promując mała ojczyznę, darczyńców projektu sms-ami, fotkami. Zaplanują i wykonają usługi turystyczne z poznawaniem (np. oprowadzą rówieśników, zwiedzanie) i przeżywaniem (np. występ kulturalny). Nawiążą współpracę z instytucjami, organizacjami turystycznymi, np. z Polskim Towarzystwem Schronisk Młodzieżowych w Olsztynie, z Centrum Promocji Regionu Gołdap i z ludźmi prywatnymi: z rodzicami, z przyjaciółmi młodych oraz wszystkimi zainteresowanymi. Ich marzeniem jest gościć rówieśników spoza Warmii i Mazur, by pokazać piękno małej ojczyzny. Młodzież dokona okresowych podsumowań (małe świętowania), a na koniec – całościowego w formie SPA (Spedu Pomysłowych Amatorów) z gośćmi i spoza Warmii i Mazur, także ze sponsorami.

Budżet projektu: 62 200 zł

Dotacja: 40 000 zł

Rocznik: 2012

Nitka: Ogólnopolski Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Alternatywa dla Duszy

Miejscowość: Gołdap

Ulica, nr domu i lokalu: Żeromskiego 8a/13

Kod pocztowy i Poczta: 19-500 Gołdap

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: gołdapski

Adres strony internetowej: –

SMS -Spełnienie Mazurskich Snów

Królewiecka 2A, 19-500 Gołdap, Polska

Więcej