Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nasze niebo - 2008

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz

Cel:

Celem projektu jest zainteresowanie młodzieży gimnazjalnej astronomią, badanie sylwetek wybitnych astronomów, wyrównywanie szans edukacyjnych poprzez dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, wzbogacenie biblioteki szkolnej i zaplecza pracowni fizyczno-astronomicznej, zagospodarowanie w ciekawy sposób wolnego czasu wieczorami miejscowej młodzieży.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy to uczniowie gimnazjum oraz zainteresowani mieszkańcy naszej miejscowości.

Opis projektu:

Celem projektu „NASZE NIEBO” jest popularyzacja nauk ścisłych i przyrodniczych oraz poszerzanie wiedzy w ich zakresie wśród młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej z naszego regionu, a także pobudzenie aktywności oraz rozwijanie pasji i zainteresowań wśród młodzieży. Projekt „NASZE NIEBO” to zajęcia prowadzone metodami aktywnymi (głównie metodą projektów) z przedmiotów ścisłych: astronomii, geografii, informatyki i fizyki. Uczestnicy projektu będą zdobywać wiadomości poprzez ćwiczenia praktyczne, pracę z komputerem, Internetem, mapą i literaturą fachową. Powstanie mobilne centrum obserwacji nieba wyposażone w teleskop, sprzęt umożliwiający wykonanie fotografii ciał niebieskich. Centrum naszych działań będą pracownie szkolne (informatyczna, fizyczna) w gimnazjum w Siedliskach-Bogusz, w których to beneficjenci zdobędą wiedzę teoretyczną i praktyczną z poszczególnych dziedzin. Następnie na podstawie zdobytych informacji i danych ustalimy punkty do obserwacji nieba. W punktach tych będą dokonywać obserwacji nieba, wykonywać zdjęcia i je analizować. Powstaną zespoły naukowe, które przygotują pomoce dydaktyczne z astronomii, wykonają album nieba wraz z opisem ciał niebieskich, faz księżyca oraz powierzchni księżyca. Uczestnicy wykonają stronę internetową, na której zaprezentują swoje działania i wyniki obserwacji. Planujemy wyjazd do obserwatorium astronomicznego w Chorzowie, a także nawiążemy współpracę z ośrodkami akademickimi w Rzeszowie i Krakowie.

Budżet projektu: 9 830 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Wspierania Edukacji w Zespole Szkół w Siedliskach Bogusz

Miejscowość: Siedliska-Bogusz

Ulica, nr domu i lokalu: Siedliska – Bogusz 93a

Kod pocztowy i Poczta: 39-321 Brzostek

Województwo: podkarpackie

Powiat: dębicki

Adres strony internetowej: –

Nasze niebo

Siedliska-Bogusz 159, 39-231, Polska

Więcej