Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Nam nie grozi nuda - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie wiary we własne możliwości młodzieży z Chociszewa i Bukowca w wieku 14-19 lat poprzez wspólne i wielokierunkowe działanie Lokalnej Akademii Umiejętności.

Odbiorcy projektu:

W projekcie uczestniczyć będzie 30 młodych ludzi ze wsi Bukowiec i Chociszewo, którzy wcześniej aktywnie realizowali w swoich miejscowościach dwa całkowicie różne tematycznie projekty.

Opis projektu:

Media – film, fotografia, Internet – wykorzystanie współczesnych mediów stanie się ideą spinającą wszystkie działania. Dadzą możliwość połączenia wielu różnych pasji. Staną się miejscem wymiany i zdobywania nie tylko nowych umiejętności, ale i prezentowania siebie i całej grupy. Również nawiązania nowych przyjaźni. Powstanie Lokalna Akademięa Umiejętności, która stanie się medialnym miejscem spotkań. Działania rozpoczną się od zorganizowania wspólnego biwaku, gdzie młodzież nie tylko pozna się wzajemnie, ale też dokona prezentacji własnych pasji i przedstawi działania realizowane w poprzednich projektach. Dokonają też wyboru działań w tym projekcie. Podzielą się na grupy zainteresowań, w których później będą wspólnie działać. Wykorzystując media będą obserwować i dokumentować zmiany zachodzące w miejscowościach, odkrywać szanse dla mieszkańców i ocalać przed zapomnieniem niezwykłość osób i miejsca. Wspólnie przygotują własny magazyn informacyjny, przeprowadzą sondy uliczne, przygotują jeden foto-komiks i wydadzą gazetkę prasową. Wszystkie powstałe materiały zostaną umieszczone na nowo powstałej stronie www. W całej grupie spotykać się będą przynajmniej raz w miesiącu (mała odległość). Efekty swojej pracy zaprezentują w trakcie tzw. Święta Młodzieży, które odbędzie się w Chociszewie.

Budżet projektu: 6 700 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Działajmy Razem

Stowarzyszenie Chociszewo – Wspólna Przyszłość w Chociszewie

Miejscowość: Chociszewo

Ulica, nr domu i lokalu: Chociszewo 44

Kod pocztowy i Poczta: 66-304 Brójce

Województwo: lubuskie

Powiat: międzyrzecki

Adres strony internetowej: –

Nam nie grozi nuda

Chociszewo 6, 66-304, Polska

Więcej