Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bocień – oblicza nazistowskiego okrucieństwa - 2011

Realizowany przez:

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Cel:

Celem projektu jest nabycie szeregu umiejetności -przez młodzież z dwóch oragnizacji- w czasie realizacji wspólnego projektu. Umiejetności to: praca w grupie, komunikacja mobilna, obsługa kamery wideo, wystepy przed kamerą, planowanie działań i ich logistyka, poszukiwanie źródeł historycznych, pisanie scenariuszy filmów dokumentalnych, stworzenie filmu dokumentalnego.

Odbiorcy projektu:

Conajmniej 30 uczestników ( po 15 z organizacji).

Opis projektu:

Celem projektu jest zorganizowanie wspólnego przedsięwzięcia młodzieży z dwóch organizacji – Unisławskiego Towarzystwa Historycznego oraz stowarzyszenia 'Horyzont’ w Pluskowesach – wraz z nabyciem przez beneficjentów takich umiejętnosci jak działanie w grupie, planowanie i logistyka wspólnych przedsięwzięć, badania historyczne, obsługa kamery wideo. Planujemy realizację projektu przez 30 uczestników. Podstawowe działania to wspólne spotkania, warsztaty, badania historyczne, analiza źródeł historycznych, oraz stworzenie filmu dokumentalnego opisującego tragiczne losy więźniarek żydowskich w podobozie KL Stuthoff-Bocien (1944-1945 r.). Dotacja zostanie przeznaczona na zorganizaowanie wspólnych warsztatów, wzajemne odwiedziny młodzieży, na
dojazdy oraz na elementy związane z realizacją filmu (mikrofony, montaż, stroje).

Budżet projektu: 7 450 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Działajmy Razem

Unisławskie Towarzystwo Historyczne

Miejscowość: Unisław

Ulica, nr domu i lokalu: Lipowa 31

Kod pocztowy i Poczta: 86-260 Unisław

Województwo: kujawsko-pomorskie

Powiat: chełmiński

Adres strony internetowej: http://

Bocień – oblicza nazistowskiego okrucieństwa

Lipowa 48, 86-260 Unisław, Polska

Więcej