Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Art Movie - 2011

Realizowany przez:

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu

Cel:

Celem projektu będzie zaprezentowanie wspólnego działania artystycznego młodzieży biorącej w poprzednich latach udział w regionalnych projektach grantowych realizowanych przez Ośrodek Kultury w Strumieniu i Buczkowicach, poprzez wspólne nakręcenie filmu niemego opartego na produkcji Paul Wegenera 'Der Golem’ z 1920 roku i zaprezentowanie go w obu środowiskach.

Odbiorcy projektu:

Podczas realizacji projektu zaangażowanych zostanie co najmniej po 10 osób z każdej miejscowości. Uczestnikami projektu ze Strumienia będzie młodzież, która brała udział w realizacji projektu fotograficznego pt. 'PO TO NAM TO FOTO’ oraz młodzież biorąca poprzednio udział w przygotowywaniu spektaklu teatralnego w ramach projektu pt. 'Młodzieżowa Akademia Umiejętności’. Uczestnikami projektu z Buczkowic będą osoby, biorące w poprzednich latach udział w projekcie pt. 'I Ty możesz zostać dziennikarzem’.

Opis projektu:

Celem projektu będzie zaprezentowanie działalności artystycznej młodzieży z Ośrodków Kultury ze Strumienia i Buczkowic w nowych środowiskach. Uczestnikami projektu będzie młodzież, która brała udział w poprzednich edycjach projektów grantowych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Równać Szanse. Podczas trwania projektu młodzież wspólnie przygotuje niemy film z 1920 roku oparty na produkcji Paul Wegenera pt. 'Der Golem’. Odbędzie się to podczas trzydniowego pobytu w Strumieniu, gdzie w tamtejszym Ośrodku Kultury stworzony zostanie plan filmowy. Nakręcony wspólnie film zostanie zaprezentowany w Ośrodku Kultury w Buczkowicach oraz podczas 'Kinonama’ – imprezy plenerowej organizowanej pod koniec lipca w strumieńskim parku. W ciągu trzech dni powstanie plan filmowy oraz odbędą się warsztaty tematycznie związane z kręceniem filmu. W wyniku wspólnych działań powstanie również reportaż fotograficzny, który będzie ukazywał wspólne działania młodzieży. W kręceniu filmu udział weźmie młodzież realizująca w poprzedniej edycji programu Równać Szanse projekt pt. 'Młodzieżowa Akademia Umiejętności’, 'Po to nam to foto’ oraz 'I ty możesz zostać dziennikarzem’. Podczas kręcenia uczestnicy poprzednich projektów będą mogli wykazać się pozyskanymi we wcześniejszych projektach umiejętnościami, wymienić doświadczenia, zaprezentować dotychczasowe dokonania, a także nauczyć się czegoś nowego. Podczas wspólnego pobytu rozegrana zostanie nocna gra terenowa, a jej zwieńczeniem będzie wspólne ognisko. Kolejną okazją do spotkania będzie wyjazd młodzieży z gminy Strumień do Buczkowic. Tam młodzi ludzie poznają buczkowickich mieszkańców oraz możliwości jakie daje tamtejszy Ośrodek Kultury. Tam też zaprezentują przygotowany wspólnie film.

Budżet projektu: 6 440 zł

Dotacja: 5 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Działajmy Razem

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu

Miejscowość: Strumień

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Rynek 9

Kod pocztowy i Poczta: 43-246 Strumień

Województwo: śląskie

Powiat: cieszyński

Adres strony internetowej: –

Art Movie

Rynek 4, 43-246 Strumień, Polska

Więcej