Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Budyniówa w obiektywie - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni w Bieruniu

Cel:

Celem projektu jest wymiana umiejętności i doświadczeń uczestników projektów ”Kurcze! To Fajne! czyli Konkretne Tworzenie Filmu’ oraz 'Głodni Wiedzy’ poprzez samodzielnie zaplanowanie i zrealizowanie dwóch spotkań oraz nagranie programu kulinarnego, który będzie osią spinającą projekt.

Odbiorcy projektu:

W projekcie wezmą udział uczestnicy projektów 'Kurcze! To Fajne! czyli Konkretne Tworzenie Filmu’ oraz 'Głodni Wiedzy’. Każdy uczestnik projektu, który wyrazi chęć uczestnictwa będzie mógł wziąć w nim udział. Po wstępnym zbadaniu zainteresowania wśród uczestników tychże projektów spodziewamy się około 30 uczestników – ok. 15 z Korfantowa i ok. 15 z powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Opis projektu:

Celem projektu jest wymiana umiejętności i doświadczeń uczestników projektów ”Kurcze! To Fajne! czyli Konkretne Tworzenie Filmu’ oraz 'Głodni Wiedzy’. Cel zostanie osiągnięty poprzez organizacje dwóch spotkań-zjazdów, oraz wspólne stworzenie programu kulinarnego, który później będzie udostępniony w Internecie na specjalnie utworzonej do tego celu witrynie. Potrzebnych do zrealizowania filmu umiejętności uczestnicy, będą się uczyć od siebie nawzajem tzn. beneficjenci projektu 'Kurcze! To Fajne nauczą swoich rówieśników z Korfantowa obsługi kamery, charakteryzacji, planowania dnia zdjęciowego; beneficjenci projektu „Głodni wiedzy” podzielą się swoją wiedzą nt. przygotowywania niektórych potraw. Obie ekipy przygotują sobie nawzajem stosowne warsztaty, które zostaną przeprowadzone w czasie pierwszego spotkania. Odbędzie się ono w okolicach Bierunia. Drugie spotkanie, kończące prace, połączone z realizacją filmu odbędzie się w Korfantowie. Podczas spotkań-zjazdów odbędą się zajęcia w formie gier terenowych/miejskich.
Między tymi zjazdami regularne działania będą realizowane za pośrednictwem Internetu poprzez wideokonferencje. Pierwsza część projektu będzie polegać na wymianie doświadczeń i umiejętności zdobytych we wcześniejszych projektach, natomiast druga na ich wykorzystaniu we wspólnym działaniu. Organizacja spotkań-zjazdów będzie dla młodzieży szansą na sprawdzenie umiejętności zdobytych podczas wcześniej realizowanych projektów. Obecność na spotkaniach rówieśników z partnerskiej organizacji będzie motywowała do jak najciekawszego ich przygotowania. Działania grup promocyjnych pozwolą na rozpowszechnienie przykładu współpracy organizacji pozarządowych w lokalnym środowisku. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych metod komunikacji okaże się, że odległość nie musi być barierą nie do przeskoczenia. Nazwa projektu pochodzi od nazwy czapki noszonej przez kucharzy.

Budżet projektu: 15 700 zł

Dotacja: 5000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Działajmy Razem

Stowarzyszenie Młodzi Aktywni w Bieruniu

Miejscowość: Bieruń

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Licealna 17

Kod pocztowy i Poczta: 43-150 Bieruń Stary

Województwo: śląskie

Powiat: bieruńsko-lędziński

Adres strony internetowej: –

Budyniówa w obiektywie

Licealna 17A, 43-150 Bieruń, Polska

Więcej