Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Art-Kompas - 2011

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim

Cel:

Umiejętność pozyskania wsparcia społecznego, poprzez nawiązanie nowych relacji społecznych i rozwijanie umiejętności pracy w grupie to główny cel projektu. Poznanie nowych osób i instytucji rozwinie umiejętność dialogu i współpracy. Pozwoli na integrację ze środowiskiem i rozbudzi przynależność lokalną. Działania około warsztatowe pozwolą na samodzielne działanie młodzieży.

Odbiorcy projektu:

12 osób- młodzież z terenu gminy Ustronie Morskie w wieku 13-19 lat, uczniowie miejscowego gimnazjum oraz licealiści dojeżdżający do szkół poza gminę.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwinięcie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego,poprzez nawiązywanie nowych relacji społecznych(z ludźmi i instytucjami), a także wzrost umiejętności pracy w grupie. Cel uzyskany zostanie poprzez cykl spotkań warsztatowych z dziedziny plastyki i rękodzieła,na których młodzież pozna i rozwinie nie tylko swoje umiejętności manualne, ale przede wszystkim będzie miała możliwość kontaktu z instytucjami i osobami ze środowiska lokalnego oraz wspólnie realizować będzie cele przez siebie wyznaczone(organizacja wystaw własnych prac w szkole, galerii Ośrodka Kultury; spotkania i praca warsztatowa pod okiem lokalnych artystów). W projekcie udział weźmie 12 osób w wieku od 13-19 lat, mieszkańców gminy Ustronie Morskie.Efektem projektu będzie nawiązanie przez młodzież współpracy z Biblioteką Publiczną i jej pracownikami, z Zespołem Szkół w Ustroniu Morskim oraz nawiązanie kontaktów i zdobycie wiedzy o lokalnie działających grupach z zakresu kultury(grupa nieformalna„Ustronny Babiniec”,Towarzystwo Społeczno-Kulturalne w Ustroniu Morskim skupiające artystów zawodowych oraz grupa artystów nieprofesjonalnych).Wspólne spotkania, wspólna praca warsztatowa i organizacja wystaw,przedstawień,prelekcji,spotkań z artystami przyczyni się do poznania przez młodzież swoich słabych i mocnych stron,wzrostu własnej samooceny i poczucia wartości,umiejętności wspólnego działania oraz pomoże grupie młodzieży poznać własne środowisko lokalne.

Budżet projektu: 9 800 zł

Dotacja: 6 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Ustroniu Morskim

Miejscowość: Ustronie Morskie

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Nadbrzeżna 20

Kod pocztowy i Poczta: 78-111 Ustronie Morskie

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: kołobrzeski

Adres strony internetowej: http://ustronie-morskie.pl

Art-Kompas

Wojska Polskiego 5, 78-111 Ustronie Morskie, Polska

Więcej