Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Wspólnymi siłami góry przeniesiemy - 2011

Realizowany przez:

Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo w Marianowie

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie umiejętności pracy w grupie oraz aktywizacja młodzieży w wieku od 13 do 19 lat w ciągu 7 miesięcy poprzez uczestnictwo w zajęciach integracyjnych i warsztatowych oraz obserwację środowiska lokalnego i nawiązywanie relacji z osobami znaczącymi w celu redagowania gazetki lokalnej a także podejmowanie wspólnych przedsięwzięć na rzecz swojej grupy.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie młodzież w wieku od 13 do 19 r.ż., zamieszkująca gminę Marianowo.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież, podzielona na 2 grupy będzie uczęszczała na zajęcia integracyjne dwa razy w miesiącu. Podczas spotkań podejmowane będą działania mające na celu zintegrowanie grupy a także nauczenie młodych ludzi pracy w zespole i zasad panujących w grupie, zapoznają się z zachodzącym procesem grupowym.
Dwa razy w tygodniu młodzież spotka się także z wolontariuszką, która przeprowadzi cykl szkoleń z zakresu dziennikarstwa i fotografii cyfrowej. Młodzież na bieżąco wykorzysta i zweryfikuje zdobytą wiedzę w praktyce, redagując lokalny kwartalnik.Dzięki temu zadaniu młodzież nawiąże kontakty z osobami znaczącymi w społ. lokalnej. Będzie musiała przeprowadzać wywiady oraz uzyskiwać od nich informacje.Tym samym zaangażuje się w życie społ. lokalnej oraz wydarzenia dziejące się w najbliższej okolicy.
Dla podtrzymania motywacji i integracji uczestników projektu, w każdym miesiącu odbędzie się wydarzenie relaksacyjno – zabawowe, które nauczy młodzież organizacji oraz zweryfikuje umiejętność pracy grupowej.
Młodzież uczestnicząca w projekcie nie miała do tej pory możliwości tak bezpośredniego angażowania się w życie społ. lokalnej. Mogła uczestniczyć w festynach, jednak nigdy nie organizowała żadnych przedsięwzięć na własną rękę.
W trakcie projektu młodzież zagospodaruje miejsce na wspólne spotkania – palenisko z ławkami przy plaży w Marianowie. Posłuży ono do spotkań także po zakończeniu realizacji projektu.Ławki nad jeziorem są zniszczone przez młodzież.To zadanie ma na celu nauczenie młodych ludzi dbałości o wspólne zasoby.

Budżet projektu: 8 514 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Towarzystwo Rozwoju Gminy Marianowo w Marianowie

Miejscowość: Marianowo

Ulica, nr domu i lokalu: Mieszka I 1

Kod pocztowy i Poczta: 73-121 Marianowo

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: stargardzki

Adres strony internetowej: –

Wspólnymi siłami góry przeniesiemy

Mieszka I 2, 73-121 Marianowo, Polska

Więcej