Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Taniec z szablami - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Klępczewa „Mieszkańcy Razem”

Cel:

Celem podstawowym projektu jest utworzenie w Klępczewie zespołu szermierzy Go-Now a przez to twórcze i pożyteczne wykorzystanie czasu wolnego młodzieży oraz rozwinięcie w niej umiejętności właściwej oceny środowiska oraz umiejętności pozyskiwania wsparcia dla swoich działań.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będzie grupa młodzieży w wieku 13-19 lat, z miejscowości Klępczewo.

Opis projektu:

Celem podstawowym projektu jest utworzenie w Klępczewie zespołu szermierzy Go-Now a przez to twórcze i pożyteczne wykorzystanie czasu wolnego młodzieży oraz rozwinięcie w niej umiejętności właściwej oceny środowiska oraz umiejętności pozyskiwania wsparcia dla swoich działań. Chcemy tego dokonać poprzez upowszechnienie w naszej wsi szermierki Go-Now. Bierzemy tu przykład z działań prowadzonych we wsi Maciejów, gdzie poprzez zajęcia szermiercze aktywizuje się młodzież (http://www.maciejow.kluczbork.pl/go_now). W projekcie będzie uczestniczyć 30 osób w wieku od 13 do 19 lat, z różnych środowisk, zarówno dobrzy uczniowie, jak i młodzież stwarzająca problemy. Chcemy nauczyć młodzież szermierki Go –Now a przez nią: poznawania swego środowiska, szukania partnerów, dobrych manier i powstrzymywania agresji. Zajmowanie się szablami będzie też okazją do poznania historii okolicy i dalszego świata. Przez szable chcemy też wchodzić w obszary muzyki, plastyki, literatury i filmu. Prowadzenie części zajęć przy użyciu Skype pozwoli zapoznać się z nowymi technikami pracy na odległość.

Budżet projektu: 13 230 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Klępczewa „Mieszkańcy Razem”

Miejscowość: Klępczewo

Ulica, nr domu i lokalu: Klępczewo 19

Kod pocztowy i Poczta: 78-300 Świdwin

Województwo: zachodniopomorskie

Powiat: świdwiński

Adres strony internetowej: –

Taniec z szablami

QPQ4+HW Klępczewo, Polska

Więcej