Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tworzenie klimatu dla rozwoju inicjatyw młodzieżowych na obszarze Ziemi Wieleńskiej - 2011

Realizowany przez:

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu

Cel:

Nabycie przez ludzi młodych w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym z Wielenia i okolic umiejętności społecznych tj. autoprezentacja i argumentacja własnych potrzeb, włączenie się w życie społeczne, kreatywne myślenie, odpowiedzialność, umiejętne tworzenie i zarządzanie budżetem oraz czasem poprzez uczestnictwo w okresie II-VII 2012 r. w warsztatach, spotkaniach i realizując samodzielne działania.

Odbiorcy projektu:

Wiek uczestników 14 – 19 lat. Młodzież pochodząca z miasta i okolicznych wsi.

Opis projektu:

Celem projektu jest podniesienie poziomu partycypacji społecznej oraz uczestnictwa w życiu publicznym młodzieży w wieku gimnazjalnym oraz ponadgimn. z Wielenia i okolic. Projekt rozpocznie się od cyklu warsztatów otwartych, które poprowadzą dziennikarze, artyści, politycy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń lokalnych. Dotyczyć one będą kilku zagadnień tj. sztuka, media,forum-wymiana poglądów. W każdym z nich motywem przewodnim będzie dziedzictwo kulturowe oraz współczesne problemy regionu. Młodzież będzie mogła nawiązać kontakty z ciekawymi ludżmi, nabyć umiejętności autoprezentacji, rozwiązywania proplemów społecznych, uczestniczyć w organizacji warsztatów. Następnie młodzież utworzy trzy Grupy Inicjatywne. Przez kolejne trzy miesiące będzie spotykać się na warsztatach podczas, których będą tworzyć i realizować przedsięwzięcia związane z trzema obszarami: sztuka, media, wymiana poglądów. Inspiracją dla nich będzie „Przyszłośc, przeszłośc, terażnijszość Ziemi Wieleńskiej”. Każda z grup na realizacje swoich przedsięwzięć otrzyma „wirtualne budżety”: tzn. pule pieniędzy otrzymaną z dotacji z której to MGOK po odpowiednim wniosku grupy będzie mógł pokrywać im koszty wydatków. Zanim je otrzymają każda z grup będzie musiała uczestniczyć w szkoleniu z zakresu zarządzania budżetem oraz napisać swój plan finansowy. 1 lipca grupy zaprezentują szerokiej publiczności swoje pomysły podczas imprezy „Teraz Młodzi”. Na zakończenie otrzymają informator „Działaj lokalnie”, zaświadczenia uczestnictwa.

Budżet projektu: 9 730 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Wieleniu

Miejscowość: Wieleń

Ulica, nr domu i lokalu: Dworcowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 64-730 Wieleń

Województwo: wielkopolskie

Powiat: czarnkowsko-trzcianecki

Adres strony internetowej: http://mgokwielen.pl

Tworzenie klimatu dla rozwoju inicjatyw młodzieżowych na obszarze Ziemi Wieleńskiej

Rybaki 3, 64-730 Wieleń, Polska

Więcej