Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z radiem w życie. - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej 'Siedlisko’ w Lubochni

Cel:

Zapewnienie możliwości lepszego startu w dorosłe życie 12 gimnazjalistom i absolwentom Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych, rozwój ich umiejętności w zakresie prezentacji i pozyskiwania wsparcia społecznego poprzez samodzielne uruchomienie i prowadzenie rozgłośni
radiowej’Zig Zag’.

Odbiorcy projektu:

Młodzież Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego w Szczytnikach Duchownych i absolwenci w wieku 13 – 18 lat.

Opis projektu:

Projekt obejmuje zajęcia teoretyczne dotyczące misji radia, sposobu zorganizowania pracy w redakcji, pisania wiadomości, konstruowania serwisu informacyjnego, a także przygotowywania reportaży radiowych i prowadzenia programu, jak i część praktyczną. Podczas warsztatów uczestnicy projektu będą pod okiem instruktora przygotowywali krótkie audycje radiowe: wywiady, sondy uliczne, informacje i relacje radiowe. Zaplanowano też ćwiczenia dykcji, emisji głosu i szkolenie dotyczące obsługi radiowęzła i sprzętu radiowego. Pierwszy etap naszych działań to zapoznanie się z z pracą radia i obsługą radiowęzła. Następnie dzieląc się na grupy, w zależności od zainteresowań , podejmujemy się działań zmierzających do powstania , zgodnie z zasadami pracy dziennikarskiej audycji radiowych, które zostaną zaprezentowane na antenie Radia Gniezno i podczas podsumowania projektu.

Budżet projektu: 11 190 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Na Rzecz Aktywizacji Społeczności Lokalnej 'Siedlisko’ w Lubochni

Miejscowość: Lubochnia

Ulica, nr domu i lokalu: os. Kasztanowe 7

Kod pocztowy i Poczta: 62-200 Gniezno

Województwo: wielkopolskie

Powiat: gnieźnieński

Adres strony internetowej: http://stowarzyszenie-siedlisko.cba.pl

Z radiem w życie.

Rękawczyn 4, 62-436, Polska

Więcej