Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Patrzymy w przyszłość, ale pamiętamy o przeszłości. - 2011

Realizowany przez:

Krajeński Ośrodek Kultury Filia Biblioteczna w Augustowie

Cel:

Ocalenie od zapomnienia miejsc, zdarzeń i ludzi okresu powojennego. Upamiętnienie ich życia i działalności. Zdobywanie nowej wiedzy o swoim środowisku. Rozwijanie i kształtowanie umiejętności kreatywnego działania oraz pracy w zespole. Wyrabianie u młodzieży umiejętności pozytywnego myślenia i zwiększanie wiary we własne siły. Zwrócenie uwagi środowiska na potencjał młodych mieszkańców.

Odbiorcy projektu:

Bezpośrednim odbiorcą realizowanych działań będzie miejscowa młodzież w wieku 16-19 lat.

Opis projektu:

Augustowo jest małą miejscowością położoną w powiecie złotowskim. Po zakończeniu II wojny światowej osiedlili się tutaj głównie Polacy z Ziem tzw.Polski Centralnej, z kresów wschodnich. Bezpośrednim celem projektu jest udokumentowanie lat powojennych naszej wsi, a u młodzieży wykształcenie lokalnego patriotyzmu, włączenia się w życie społeczne wsi oraz rozwinięcie umiejętności pracy w grupie. Efektem tych działań będzie wydanie folderu. Nadrzędnym celem będzie zintegrowanie przez młodzież wszystkich mieszkańców-spotkanie pokoleń. Głównym uczestnikiem projektu będzie młodzież szkół ponadgimnazjalnych mieszkająca w naszej wsi w wieku 16 – 19 lat.
W ramach projektu, którego finalizację przewidziano następujące działania: cykl spotkań z najstarszymi obecnymi i byłymi mieszkańcami wsi;przygotowanie wystawy pt. Ocalić od zapomnienia; warsztaty z fotografem i informatykiem; wydanie folderu o historii naszej wsi; przygotowanie festynu łączącego pokolenia. Efektem tych działań będzie udokumentowanie życia społecznego lat powojennych oraz integracja wszystkich mieszkańców, a u młodzieży wykształcenie poczucia własnej tożsamości oraz związku z miejscem zamieszkania.

Budżet projektu: 13 300 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Krajeński Ośrodek Kultury Filia Biblioteczna w Augustowie

Miejscowość: Krajenka

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek 1

Kod pocztowy i Poczta: 77-430 Krajenka

Województwo: wielkopolskie

Powiat: złotowski

Adres strony internetowej: http://www.kok.krajenka.pl

Patrzymy w przyszłość, ale pamiętamy o przeszłości.

Władysława Jagiełły 8, 77-430 Krajenka, Polska

Więcej