Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Od Rydzyny do Pangaeii - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej KASZTANOWY SZLAK w Gminie Rydzyna

Cel:

Rozwinięcie u 15 młodych ludzi w wieku 13-19 lat mieszkających w naszej Gminie umiejętności poznawczych i twórczych,które wykorzystają do działań na rzecz promocji własnej i środowiska poprzez poznanie technik fotografii i obróbki zdjęć.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy to młodzież w wieku 13-19 lat .

Opis projektu:

Projekt kierujemy do młodych ludzi z naszej Gminy Rydzyna, którzy przez poznanie różnych technik obróbki zdjęć stworzą wystawy, które będą promocją własną i swego środowiska. Inicjatorami są trzej młodzi mieszkańcy wsi Kłoda, którzy kiedyś interesowali się fotografią. Ja jestem sołtysem tej wsi, kontakt z młodzieżą mam wtedy gdy udostępniam im świetlicę wiejską do gry w tenisa stołowego. Zainteresowała chłopaków nowo powstała galeria starych zdjęć Kłody, która stworzyli mieszkańcy. Chcieli wiedzieć jak zrobiono tak duże powiększenia, ale niestety nie mam o tym pojęcia bo zrobił to profesjonalista. Zaproponowałam zorganizowanie warsztatów z fotografii. Zainteresowało to chłopaków, sami zaangażują w projekt młodzież, sami zajmą się zbieraniem starych zdjęć z Gminy Rydzyna, a wspólnie z zatrudnionym fotografem zajmą się ich obróbką, powiększeniem i stworzą z nich galerie w korytarzach Ratusza Miejskiego, gdzie każdy mógłby ja oglądać. Chcą też stworzyć wystawę zdjęć z pobytu ich kolegi Michała na obozie w Alpach organizowanym przez światowej sławy podróżnika i ekologa Mike Horna. Michał dostał się do programu Pangaea i jest tam jedynym Polakiem, celem programu jest pokazanie młodzieży najpiękniejszych zakątków świata, by przez obcowanie z przyrodą zrozumieli, że muszą promować idee ochrony środowiska. Młodzież wywoła zdjęcia z pobytu Michała w programie Pangaea-Young Explorers i zorganizuje trzy wystawy w szkołach średnich. Z dotacji zorganizujemy zajęcia z fotografii, kupimy materiały i sprzęt do wywoływania, drukowania i powiększania zdjęć. Wyjedziemy na 3-dniową wycieczkę do Warszawy.

Budżet projektu: 9 950 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej KASZTANOWY SZLAK w Gminie Rydzyna

Miejscowość: Kłoda

Ulica, nr domu i lokalu: Kłoda 52a

Kod pocztowy i Poczta: 64-130 Rydzyna

Województwo: wielkopolskie

Powiat: leszczyński

Adres strony internetowej: –

Od Rydzyny do Pangaeii

QMJ4+G9 Kłoda, Polska

Więcej