Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Bralinownia – międzypokoleniowe działania artystyczne. Eko – design - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej

Cel:

Zwiększenie umiejętności pracy w grupie, wzmacniania poczucia własnej wartości i dumy z regionu oraz kształtowania warunków do ekologicznego kreowania rzeczywistości w grupie 20 uczniów gimnazjum nr 1 w Bralinie o minimum 1 punkt w skali 5 punktowej poprzez cykl warsztatów i realizację działań artystycznych skupionych wokół recyklingu.

Odbiorcy projektu:

20 gimnazjalistów w wieku 13-15 lat z terenu gminy Bralin.

Opis projektu:

Celem projektu jest nabycie umiejętności pracy w grupie,wzmacniania poczucia własnej wartości i kształtowania warunków do kreowania rzeczywistości poprzez cykl warsztatów i działań artystycznych skupionych wokół recyklingu.Młodzież gimnazjalna,twórca programu,będzie samodzielnie pozyskiwała materiały do realizacji własnych prac artystycznych. Na warsztatach sprawdzi,że z surowców wtórnych można wykonać ciekawe, użyteczne rzeczy. Będzie kreowała przedmioty z różnych materiałów–odpadów (metalu,drewna,materiału,papieru,szkła,plastiku) w cotygodniowych działaniach projektowych. Przeprowadzi warsztaty recyklingowych zabawek dla dzieci ze szkoły podstawowej. Nauczy się techniki decoupageu i sama poprowadzi warsztat decoupageu dla młodzieży. Zorganizuje wystawę wszystkich zrobionych przez siebie recyklingowych rzeczy.Poprzez realizację akcji artystycznych dla mieszkańców polegających na twórczym,wspólnym odnawianiu mebli,spróbuje odnowić i zreinterpretować wizerunek Bralina–zagłębia meblarsko tapicerskego.Pokaże,że młodzi ludzie są w stanie myśleć ekologicznie i wykorzystywać to podczas artystycznych zmagań.Młodzież będzie pracowała w grupie,w podgrupach i indywidualnie–w zależności od warsztatów.Będzie uczyła się technik pracy z materiałami wtórnymi,po to,żeby móc wykorzystywać je w pracy własnej i uczyć technik innych,przez co zostanie doceniona w środowisku.

Budżet projektu: 12 800 zł

Dotacja: 6 500 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Bralińskiej

Miejscowość: Bralin

Ulica, nr domu i lokalu: Rynek 3/15

Kod pocztowy i Poczta: 63-640 Bralin

Województwo: wielkopolskie

Powiat: kępiński

Adres strony internetowej: http://przyjaciel.bralin.pl/

Bralinownia – międzypokoleniowe działania artystyczne. Eko – design

3 Maja 11, 63-640 Bralin, Polska

Więcej