Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Dziennikarze w akcji - 2011

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu

Cel:

Nabycie i wykorzystanie umiejętności informatycznych i technicznych przy wydaniu gazety. Nauczenie się obsługi narzędzi związanych z nowymi technologiami. Doskonalenie sprawności językowej i dbałości o kulturę słowa i pisania artykułów prasowych. Kształtowanie umiejętności zdobywania informacji. Poznanie kultury regionu i historii miasta. Umiejętność pracy w zespole oraz rozbudzenie kreatywności.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami projektu będą młodzi ludzie w wieku 13-15 lat z terenu miasta i gminy Morąg, którzy uczęszczają do Gimnazjum Nr 1 w Morągu.

Opis projektu:

Istotą projektu jest zorganizowanie warsztatów, spotkań oraz wycieczki dla młodzieży w wieku 13-15 lat, w trakcie których zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu redagowania czasopisma. Oprócz zapoznania się z procesem technologicznym powstawania periodyku, uczestnicy projektu będą mieli możliwość doskonalenia, nabycia umiejętności pisania artykułów i reportaży, a także rozwinięcia zdolności graficznych oraz plastycznych. Tworząc autorskie czasopismo młodzi ludzie będą rozwijać wyobraźnię, odkrywać i pogłębiać swoje pasje, wyrobią w sobie poczucie odpowiedzialności i umiejętności pracy w zespole.
Planowane jest zorganizowanie 12 zajęć warsztatowych, dotyczących m.in. zasad organizacji redakcji prasowej, gromadzenia informacji, sztuki pisania artykułów publicystycznych, tworzenia typografii, makietowania, łamania tekstu, dobierania odpowiednich zdjęć i grafiki, redagowania gazety przy wykorzystaniu aplikacji komputerowych oraz posługiwania się nowymi technologiami informacyjnymi.
Warsztaty poprowadzą specjaliści z dziedziny dziennikarstwa, informacji, fotografii, grafiki. Zostanie zorganizowana wycieczka do redakcji oraz spotkanie ze znanym dziennikarzem.
Efekty pracy zostaną zaprezentowane szerokiemu gronu odbiorców m.in. społeczności morąskiej, Internautom. Czasopismo będzie rozpowszechnione na terenie Morąga i okolic w formie tradycyjnej oraz w Internecie w formie elektronicznej.

Budżet projektu: 9 100 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu

Miejscowość: Morąg

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Ogrodowa 16

Kod pocztowy i Poczta: 14-300 Morąg

Województwo: warmińsko-mazurskie

Powiat: ostródzki

Adres strony internetowej: –

Dziennikarze w akcji

Ogrodowa 7, 14-300 Morąg, Polska

Więcej