Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

FOKUS na świętokrzyskie - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach

Cel:

Główny cel stanowi przygotowanie uczniów do świadomego wykorzystywania nowoczesnych środków TI, pobudzanie aktywności twórczej młodych ludzi.Zaplanowane działania mają wyzwalać i rozwijać zdolności uczniów, kształcić kreatywne myślenie, pomagać w odkrywaniu własnych możliwości, budzić ciekawość poznawczą i kształtować relacje międzyludzkie oparte na zaufaniu, otwartości, współpracy i życzliwości.

Odbiorcy projektu:

15 osobowa grupa młodzieży gimnazjalnej 13-16 lat.

Opis projektu:

Celem projektu jest przygotowanie uczniów do świadomego wykorzystywania nowoczesnych środków TI, pobudzanie aktywności twórczej młodych ludzi, zainteresowanie młodzieży środowiskiem lokalnym poprzez edukację medialną, integrowanie młodzieży poprzez czynny udział
w popularyzowaniu walorów turystycznych regionu świętokrzyskiego. Uczestnikami będzie grupa 15 osobowa grupa młodzieży (13-16 lat), która przygotuje materiały promujące walory regionu świętokrzyskiego. Samodzielnie wykonają zdjęcia, przygotują przewodnik i folder jak również nakręcą film promocyjny. Na warsztatach będą uczyć się sztuki autoprezentacji i budowania pozytywnych relacji. Podczas spotkań i wyjazdów będą mieli okazję zebrać i selekcjonować informacje. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu (w szkole i w terenie). Młodzież podzieli się wynikami swojej pracy
z rówieśnikami ze szkoły, podczas gali, na którą zaprosi Burmistrza Miasta I Gminy Busko-Zdrój, sponsorów i przedstawicieli zespołu ds. promocji działającego przy UMiG w Busku-Zdroju, przedstawiciela Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Efektem wdrożenia projektu będzie: nawiązanie i rozwój dialogu międzypokoleniowego, podniesienie umiejętności pracy w grupie i budowania pozytywnych relacji, niwelacja postawy wycofania oraz ciekawe spędzenie wolnego czasu. Realizacja projektu przyczyni się do rozwoju kompetencji kluczowych u młodzieży oraz powstaną materiały promujące region.

Budżet projektu: 10 480 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży Zespołu Placówek Oświatowych w Zbludowicach

Miejscowość: Zbludowice

Ulica, nr domu i lokalu: Świętokrzyska 9

Kod pocztowy i Poczta: 28-100 Busko-Zdrój

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: buski

Adres strony internetowej: http://www.gimnazjumzbludowice.tbu.pl

FOKUS na świętokrzyskie

Świętokrzyska 33, 28-100 Zbludowice, Polska

Więcej