Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

MiŚ czyli My i Środowisko - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Wychowania, Edukacji i Rozwoju „Knieja”

Cel:

Cel główny: zwiększenie umiejętności młodzieży w zakresie edukowania społeczności lokalnej na temat najbliższego środowiska przyrodniczego
Cele pośrednie: podwyższenie umiejętności posługiwania się komputerem – wyszukiwanie inf., przygotowanie prezentacji multimed. i obróbka zdjęć, rozwijanie umiejętności artystycznych, zwiększenie umiejętności samodzielnego prezentowania zdobytych wiadomości.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami Projektu będzie 18 uczniów Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku w wieku 17 – 19 lat.

Opis projektu:

Celem projektu jest zwiększenie szans na rynku pracy przyszłych leśników poprzez przygotowanie do prowadzenia edukacji środowiska lokalnego, która jest obowiązkiem każdej instytucji działającej w sektorze leśnym. Odbiorcami projektu będzie 18 uczniów Technikum Leśnego w Zagnańsku w wieku 17 – 19 lat. Rekrutacja zostanie przeprowadzona na spotkaniu informacyjnym.
Uczestnicy bezpośredni projektu przygotują materiały informacyjne i poglądowe oraz gadżety promocyjne dotyczące fauny i flory Gminy Zagnańsk. Praca odbędzie się w sekcjach: ornitologicznej (sokolniczej), biologicznej i plastycznej. W oparciu o przygotowane materiały młodzież przeprowadzi zajęcia dla grup uczniów z okolicznych gimnazjów.
W sposób ciągły młodzież będzie zajmować się:
1. utrzymaniem ośrodka rehabilitacji ptaków (porządek w wolierach, przystosowanie ptaków do życia na wolności, zapewnienie pożywienia)
2. organizowaniem zaplecza technicznego zajęć oraz upowszechnieniem realizacji projektu „MiŚ” (fotografie, teksty)
3. przygotowywaniem gadżetów
Uczestnicy bezpośredni nauczą się analizować swoje mocne i słabe strony, nawiązywać nowe relacje społeczne – kontakty z instytucjami (nadleśnictwo, gmina, firma przewozowa), z lokalną młodzieżą gimnazjalną, rozwiną umiejętność pracy w grupie. Pod opieką doświadczonych specjalistów i praktyków beneficjenci bezpośredni poznają techniki pozwalające rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia.

Budżet projektu: 13 470 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Wychowania, Edukacji i Rozwoju „Knieja”

Miejscowość: Zagnańsk

Ulica, nr domu i lokalu: Spacerowa 4

Kod pocztowy i Poczta: 26-050 Zagnańsk

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: kielecki

Adres strony internetowej: http://zsl-zagnansk.pl

MiŚ czyli My i Środowisko

Leśna 15, 26-050 Zagnańsk, Polska

Więcej