Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Street art, czyli sztuka za miedzą - 2011

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu

Cel:

Celem głównym projektu jest zdobycie nowej wiedzy i umiejętności umożliwiających rozwój artystyczny młodzieży poprzez sztukę współczesną – street art, połączoną z elementami tańca nowoczesnego i fair dance w okresie styczeń- czerwiec 2012 r.

Odbiorcy projektu:

Uczestnicy w wieku 13-19 lat zamieszkują miejscowości gminy Samborzec. Kryterium rekrutacji uczestników to ich zdolności artystyczne, potwierdzone przez nauczycieli, wychowawców i zauważone przez animatora GCKSiR . Miejsce realizacji projektu to świetlica wiejska w Łojowicach.

Opis projektu:

Projekt jest odpowiedzią na pomysł młodzieży w wieku 13 -19 lat, skupionej wokoło działań Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Samborcu. Młodzież chce wykorzystać street art w celu upiększenia rzeczywistość, w jakiej mieszkają poprzez pomalowanie betonowych ujęć wodnych, które znajdują się w miejscowościach gminy Samborzec oraz stworzyć autorskiego spektakl muzyczno -taneczny. Pierwszym działaniem będzie promocja projektu i akcja rekrutacyjna uczestników. Kolejnym -warsztaty integracyjne oraz Młodzieżowy Panel Planowania. Następnie zostaną zrealizowane warsztaty street art, tańca nowoczesnego oraz fire dance. Kolejne działania to malowanie ujęć wod. oraz przygotowania do spektaklu (cykliczne próby i spotkania). Zakończenie projektu: projekcja 10 –min.filmu, obrazującego przebieg projektu oraz premiera spektaklu muzyczno – tanecznego w reżyserii i wykonaniu uczestników projektu. W efekcie młodzież będzie mieć szansę kreować własny pomysł, który da jej możliwość wyrażenia siebie poprzez sztukę oraz taniec w innowacyjnym wydaniu. Zdobędą nową wiedzę i umiejętności m.in. współpracy w grupie, umiejętności komunikowania się, publicznych wystąpień. Wzrośnie ich pewność siebie oraz świadomość wpływu na otoczenie.

Budżet projektu: 17 600 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Samborcu

Miejscowość: Samborzec

Ulica, nr domu i lokalu: Samborzec 43

Kod pocztowy i Poczta: 27-650 Samborzec

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: sandomierski

Adres strony internetowej: http://www.samborzec.eu

Street art, czyli sztuka za miedzą

Samborzec 71, 27-650, Polska

Więcej