Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Twoje Studio - 2011

Realizowany przez:

Opatowski Ośrodek Kultury, Opatów

Cel:

Edukacyjne i praktyczne poznanie charakteru pracy w studio radiowym, umożliwienie weryfikacji zainteresowań dziennikarskich.Zaangażowanie młodzieży do twórczego działania na rzecz społeczności lokalnej.

Odbiorcy projektu:

Adresatem jest młodzież w wieku 13-19 lat zamieszkała na terenie powiatu opatowskiego Opatów.

Opis projektu:

Celem projektu jest: zwiększenie wiary u młodzieży we własne możliwości,poprzez rozwój procesów poznawczych, emocjonalnych i tendencji do zachowań, jako alternatywa do właściwych form zagospodarowania czasu wolnego. Głównym zadaniem jest udostępnienie młodzieży profesjonalnego studia radiowego „Radio Opatów” działającego przy Opatowskim Ośrodku Kultury w Opatowie. Młodzież podejmie naukę przygotowywania i praktycznej realizacji programów i audycji radiowych. Młodzi dziennikarze otrzymają do pracy laptopa z łączem internetowym w celu kontaktu elektronicznego ze środowiskiem jak również do pozyskiwania informacji wzbogacających przygotowywane audycje radiowe np. literackie, historyczne itp. W etapie praktycznej nauki w studio – obserwacja, warsztaty radiowe, samodzielna praca metodą prób i błędów pod czujnym okiem ekspertów. Planowana jest współpraca z samorządami szkolnymi, stowarzyszeniami i instytucjami na terenie miasta, jak również nauka nagrywania materiału dźwiękowego, montaż, obsługa komputera emisyjnego i stołu mikserskiego. Spodziewanym efektem będzie zwiększenie inicjatyw młodzieżowych w środowisku lokalnym, integracja, wzmocnienie poczucia własnej wartości, rozbudzenie zainteresowań (np.historycznych, muzycznych itp.), zwrócenie uwagi na poprawność języka polskiego oraz stworzenie możliwości poznania charakteru pracy dziennikarza radiowego.

Budżet projektu: 9 500 zl zł

Dotacja: 5 600 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Opatowski Ośrodek Kultury, Opatów

Miejscowość: Opatów

Ulica, nr domu i lokalu: Partyzantów 13b

Kod pocztowy i Poczta: 27-500 Opatów

Województwo: świętokrzyskie

Powiat: opatowski

Adres strony internetowej: –

Twoje Studio

Partyzantów 28, 27-500 Opatów, Polska

Więcej