Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Razem możemy nauczyć się jak wiele potrafimy osiągnąć - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Puchate”

Cel:

Celem projektu jest aktywizowanie grupy młodzieży do działania w kierunku osiągania własnych, wytyczonych przez siebie celów. Poprzez działanie chcemy pokazać młodym ludziom, że jeżeli tylko chcą mogą wiele osiągnąć, poprzez współdziałanie, konsekwencję, uczciwą pracę, przestrzeganie demokratycznych zasad, kształtowanie umiejętności współdziałania np z ngo oraz jednostkami samorząd.

Odbiorcy projektu:

Grupę bezpośrednich odbiorców stanowi 30 osób w wieku 13 – 16 lat, zamieszkujących gminę Gaszowice.

Opis projektu:

W ramach uzyskanej dotacji planowane są działania, które wykonywać będzie grupa młodzieży w wieku 13- 16 lat przy pomocy i wsparciu koordynatora. Są to: projektowanie niezbędnych zabiegów renowacyjnych – styczeń- luty 2012 , uzyskanie stosownych pozwoleń i zezwoleń z gminy i OKiSu – marzec 2012 , zakup niezbędnych materiałów – kwiecień 2012, wykonanie planowanych prac renowacyjnych maj- czerwiec 2012 , zorganizowanie zawodów powiatowych w skacie na nowo wyremontowanym obiekcie – koniec czerwca 2012. Chcielibyśmy poprzez realizację projektu dać młodym ludziom możliwość samodecydowania min o tym co najbardziej jest potrzebne w ramach projektowania renowacji, tym samym dać im poczucie własnej sprawczości, oraz nabycia umiejętności pracy w grupie, szanowania demokratycznych zasad. Dotacja przeznaczona będzie na zakup niezbędnych materiałów do renowacji skateparku ,nagród za pierwsze trzy miejsca w konkurencjach: BMX, rolki, deska, poczęstunku oraz materiałów promujących projekt. Projektowanie, prace renowacyjne, jak i rozwieszenie plakatów wykonają młodzi ludzie z pomocą koordynatora.

Budżet projektu: 12 260 zł

Dotacja: 6 900 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Puchate”

Miejscowość: Gaszowice

Ulica, nr domu i lokalu: Wiejska 37

Kod pocztowy i Poczta: 44-293 Gaszowice

Województwo: śląskie

Powiat: rybnicki

Adres strony internetowej: http://www.puchate.org.pl

Razem możemy nauczyć się jak wiele potrafimy osiągnąć

Rydułtowska 17A, 44-293 Gaszowice, Polska

Więcej