Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Mam odwagę zabrać głos - 2011

Realizowany przez:

Dom Kultury w Ustce

Cel:

Celem projektu jest zachęcenie młodych ludzi do aktywności na rzecz własnej społeczności, sprowokowanie do dyskusji na tematy dotyczące nas wszystkich (kara śmierci, prawo do życia). Poprzez działania projektu młodzież nauczy się odpowiedzialności, zdobędzie umiejętność oceny swoich możliwości, analizy słabych i mocnych stron, uwierzy w siebie. Młodzież sama zrealizuje postawione sobie cele.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu jest 15 osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat, pochodząca z terenu Ustki.

Opis projektu:

Celem projektu jest zachęcenie młodzieży (13-19 lat) z terenu Ustki do działalności na rzecz społeczności lokalnej, sprowokowanie Ustczan do dyskusji na tematy dotyczące kodeksu etycznego człowieka i zajęcia stanowiska wobec problemu kary śmierci na świecie. Poprzez działania projektu młodzież nauczy się odpowiedzialności, sprawdzi swoje umiejętności organizacyjne, nauczy się analizy słabych i mocnych stron, współpracy w grupie, metod właściwej komunikacji z rówieśnikami i osobami w różnym wieku i o różnych przekonaniach. Młodzież sama zrealizuje postawione sobie cele. Bezpośrednio beneficjentami projektu jest grupa 15 młodych ludzi, pośrednio – oddziaływanie projektu będzie szersze – mieszkańcy Ustki, którzy wezmą udział w organizowanych konkursach, pokazach filmowych, pokonkursowych wystawach, czy będą widzami stworzonego przez młodzież spektaklu teatralnego – Antygona. Młodzież będzie pracować w 5 grupach. Każda z nich będzie miała wyznaczone zadania i będzie musiała się z nich wywiązać. Młodzież sama zaprojektuje plakaty, ulotki reklamujące projekt, ogłosi regulamin konkursów, zorganizuje pokonkursowe wystawy, przy czym nawiąże nowe relacje z rówieśnikami, lokalnymi twórcami, mediami i przedstawicielami partnerów projektu. Projekt obejmuje także działania warsztatowe prowadzone przez wykwalifikowane osoby – trening komunikacji interpersonalnej, warsztaty aktorskie.

Budżet projektu: 10 060 zł

Dotacja: 6 500 zl zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Dom Kultury w Ustce

Miejscowość: Ustka

Ulica, nr domu i lokalu: Kosynierów 19

Kod pocztowy i Poczta: 76-270 Ustka

Województwo: pomorskie

Powiat: słupski

Adres strony internetowej: –

Mam odwagę zabrać głos

Wróblewskiego 6, 76-270 Ustka, Polska

Więcej