Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Filcowe inspiracje - 2011

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie

Cel:

Celem projektu jest wyrównanie szans w dostępie do bezpłatnych zajęć artystycznych, nabycie nowych umiejętności (filcowanie), rozwijanie talentów i zmysłu estetycznego, poznanie lokalnego środowiska, umiejętność korzystania ze wsparcia instytucjonalnego i społecznego, zwiększenie poczucia własnej wartości, nabycie umiejętności, ułatwiających samodzielne i aktywne planowanie przyszłości.

Odbiorcy projektu:

Projekt jest skierowany do dzieci i młodzieży w wieku od 13–19 lat, mieszkających na terenie gm. Smołdzino, uczęszczających do gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Celem projektu jest zainicjowanie działań zmierzających do stworzenia nowych form spędzania wolnego czasu, nabywania nowych umiejętności, rozwijania zainteresowań oraz wykształcenia w młodzieży samodzielności. Beneficjentami będzie młodzież w wieku 13-19 lat. Projekt będzie realizowany od 09.01-15.07.2012r. W ramach planowanych działań przeprowadzonych zostanie cykl warsztatów teoretycznych w formie luźnej rozmowy oraz praktycznych metod filcowania na mokro i sucho dla 12 osób. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu (piątek lub sobota 2 godz.), w sali GOK w Smołdzinie. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowany instruktor rękodzieła, w tym filcowania (um.zlec.). Zorganizowana zostanie wycieczka rowerowa do Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach, gdzie młodzież zapozna się z dawnymi narzędziami używanymi do przetwarzania wełny owczej. Zaplanowano wiele spotkań okolicznościowych z okazji świąt państwowych i regionalnych, podczas których młodzież zaprezentuje własne dokonania. Każde spotkania zostaną sfilmowane w celu stworzenia dokumentacji projektu.

Budżet projektu: 9 780 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie

Miejscowość: Smołdzino

Ulica, nr domu i lokalu: Boh. Warszawy 30

Kod pocztowy i Poczta: 76-214 Smołdzino

Województwo: pomorskie

Powiat: słupski

Adres strony internetowej: –

Filcowe inspiracje

19, Bohaterów Warszawy, 76-214 Smołdzino, Polska

Więcej