Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gród Joannitów w ogniu – młodzież twórcą żywej lekcji historii - 2011

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Skarszewach

Cel:

Zorganizowanie imprezy plenerowej o charakterze historycznym, wypromowanie jej przed, w trakcie i po zakończeniu, współpraca z mediami,udział młodzieży już na etapie projektowania wydarzenia.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcy – młodzież, uczniowie skarszewskich szkół podstawowych i gimnazjalnych w wieku 13 – 16 lat.

Opis projektu:

Celem projektu jest zaangażowanie młodzieży w organizację wydarzenia, jakim ma być plenerowe widowisko połączone z festynem pod nazwą „Gród Joannitów w ogniu”. W ramach projektu planuje się zorganizowanie „żywej lekcji historii” dokumentującej wydarzenia sprzed wieków. Zadaniem młodzieży byłby udział w planowaniu scenariusza, nawiązanie kontaktu z lokalnymi i ponadlokalnymi mediami (prasa, radio, telewizja), opracowanie plakatów reklamowych, zaprojektowanie pod kierunkiem nauczycieli historii strojów z epoki, opracowanie i zamieszczenie w mediach materiałów redakcyjnych dotyczących wydarzenia, przygotowanie folderu reklamowego oraz reporterskiego opisu po imprezie. Realizacja projektu przebiegać będzie w okresie od 15 stycznia do 15 lipca 2011r. Nad całością projektu oprócz jego koordynatora czuwać będą specjaliści – doktorant historii UMK z Torunia Robert Nowakowski oraz nauczyciele historii ze skarszewskich szkół podstawowej i gimnazjalnej. Celami projektu są przede wszystkim: nauczenie młodzieży pracy w grupie, użycie mechanizmów wywołujących aktywność i kreatywność, umiejętność redagowania tekstów do prasy (pod kierunkiem dziennikarza, Mieczysławy Krzywińskiej), umiejętność nawiązywania kontaktów o charakterze promocyjno – biznesowym, poznawanie lokalnej historii i tradycji. Dotacja będzie przeznaczona na zamieszczanie materiałów w prasie, uszycie strojów, przygotowanie i druk plakatów i folderu, zakup aparatu fotograficznego.

Budżet projektu: 16 420 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna w Skarszewach

Miejscowość: Skarszewy

Ulica, nr domu i lokalu: Zamkowa 1

Kod pocztowy i Poczta: 83-250 Skarszewy

Województwo: pomorskie

Powiat: starogardzki

Adres strony internetowej: http://www.gok-skarszewy.pl

Gród Joannitów w ogniu – młodzież twórcą żywej lekcji historii

Kościerska 17, 83-250 Skarszewy, Polska

Więcej