Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Natura i My - 2008

Realizowany przez:

Starozamojskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, Stary Zamość

Cel:

Celem naszego projektu jest kształtowanie umiejętności młodzieży, zaradności, nauka organizacji imprez, popularyzacja aktywnego wypoczynku poprzez stworzenie ścieżki rowerowej i wypożyczalni rowerów w Starym Zamościu. Zachęcenie młodzieży do samodzielnego działania i podejmowania decyzji, do kontaktowania się z instytucjami, które będą mogły im pomóc w realizacji projektu.

Odbiorcy projektu:

Projekt kierowany jest do młodzieży w wieku 13-16 lat. Są to uczniowie gimnazium w Starym Zamościu, mieszkający na terenie gminy Stary Zamość, dodatkowo do młodzieży skupionej w klubie młodzieżowym działającym na terenie tej gminy. Dojazd i poruszanie się po ścieżce edukacyjnej zapewnią rowery, których zakup planujemy z projektu, a częściowo uczniowie będą korzystali z własnych pojazdów.

Opis projektu:

Celem projektu jest nauka pracy w grupie poprzez poznanie walorów przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych skierbieszowskiego parku krajobrazowego i terenu gminy Stary Zamość oraz poznanie zagrożeń ze strony człowieka i samodzielna ocena tego zagrożnia. Uczestnikami projektu będzie młodzież w wieku gimnazjalnym z terenu gminy Stary Zamość. Zaplanowane działania obejmują zorganizowanie ścieżki rowerowej edukacyjnej z przygotowanymi tabliczkami z opisem, przygotowanie informacji dotyczących walorów przyrodniczych, kulturowych , krajobrazowych przy współpracy z samorządem gminy.
W ramach projektu zostanie przeprowadzona kampania informacyjna, w ramach której zostaną wydane folderki z mapką ścieżki i opisami, całość zostanie zaprezentowana podczas sesji gminy wszystkim radnym i sołtysom, uczniom gimnazjum na spotkaniu zorganizowanym przez młodzież.

Budżet projektu: 9 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Starozamojskie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych, Stary Zamość

Miejscowość: Stary Zamość

Ulica, nr domu i lokalu: Stary Zamość 6

Kod pocztowy i Poczta: 22-417 Stary Zamość

Województwo: lubelskie

Powiat: zamojski

Adres strony internetowej: –

Natura i My

Stary Zamość 66, 22-417, Polska

Więcej