Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Po kociewskiej stronie Wierzyc - 2011

Realizowany przez:

Grupa nieformalna Kociewska Akademia Dobrego Rozwoju „Kadr”

Cel:

Celem projektu jest rozwijanie u młodzieży właściwej oceny środowiska, w którym dorasta, poprzez włączanie jej w proces poznawania kultury i sztuki Kociewia. Cykliczność zajęć sprawi, że młodzież wpadnie w pewien rytm pracy – w sztuce i nad sobą. Różnorodność zajęć ułatwi młodym ludziom zanalizować swoje mocne i słabe strony, a nowe relacje z twórcami ludowymi pozwolą im poczuć się wyjątkowymi.

Odbiorcy projektu:

Grupa 15 os. w wieku 13-19 lat rekrutowana spośród młodzieży gminy Stara Kiszewa.

Opis projektu:

Większość planowanych zajęć odbywać się będzie w gospodarstwie agroturystycznym w „kociewskiej” wsi Lipy, bo największą barierą dla dzieci chcących korzystać z zajęć dodatkowych jest odległość, ograniczone są kursami autobusu szkolnego. Kultura kociewska jest główną osią projektu, wokół której kręcić się będą: taniec ludowy, malarstwo, fotografia i rzeźba, haft i florystyka, kuchnia kociewska, ludowe przyśpiewki, gwara oraz stroje. Zajęcia poprowadzą fachowcy z danych dziedzin. Projekt zakończy impreza z aukcją prac młodzieży. Jego realizacja prowadzić ma do powstania nowej więzi społecznej między uczestnikami (15 os. w wieku 13-19 lat z kociewskich wsi gminy Stara Kiszewa), do odkrycia przez nich tożsamości kociewskiej w kulturze i sztuce, do lepszego poznania siebie i swoich możliwości. Zajęcia podniosą poczucie własnej wartości uczestników projektu, dodadzą im pewności siebie w realizacji pomysłów w dalszym życiu.

Budżet projektu: 10 100 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa nieformalna Kociewska Akademia Dobrego Rozwoju „Kadr”

Miejscowość: Lipy

Ulica, nr domu i lokalu: Lipy 38

Kod pocztowy i Poczta: 83-210 Zblewo

Województwo: pomorskie

Powiat: kościerski

Adres strony internetowej: –

Po kociewskiej stronie Wierzyc

Północna 6C, 83-210 Zblewo, Polska

Więcej