Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Aktywna młodzież - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ty i Ja

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie aktywności młodzieży w wieku 15-19lat z Gminy Brusy , rozwijanie ich pasji i zainteresowań, nabywanie umiejętności pracy w grupie, rozwijanie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego oraz realizacja postawionych celów, nauka i wzbogacanie zdolności artystycznych i kulinarnych. Celem pośrednim jest edukacja regionalna oraz integracja z osobami niepełnosprawnymi

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do 20 uczestników z gminy Brusy w wieku od 15-19 lat.

Opis projektu:

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego i pracy w grupie przez młodzież w wieku 15-19 lat. Młodzi będą mieć możliwość nawiązania nowych relacji społecznych z przedstawicielami administracji samorządowej np. z burmistrzem, lokalnymi sponsorami oraz instytucjami, po to aby wspierali ich działania. W proj. zaplanowane są warsztaty z zakresu umiejętności pracy w grupie, komunikacji, autoprezentacji, umiejętności kulinarnych, malowania na ceramice, organizacji imprez kulturalnych. W czasie warsztatów młodzież pozna różne techniki malarstwa na ceramice użytkowej i dekoracyjnej. Zdobytą wiedzą i doświadczenie przekażą członkom Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ty i Ja. Dla nich poprowadzą warsztaty zdobnictwa ceramiki i mini wykłady. Ponadto odbędą się imprezy kulturalne: karnawał po kaszubsku, majówka, gdzie młodzież będzie mogła wykazać się własną inwencją twórczą oraz umiejętnościami organizacji i realizacji zaplanowanych celów. Przez cały okres trwania projektu młodzież prowadzić będzie dokumentację fotograficzną i filmową, którą umieszczą w lokalnej prasie i na stronie www.brusy.pl. Projekt przyczyni się do integracji środowiska lokalnego, pozwoli młodym ludziom nawiązać relacje społeczne z władzami lokalnymi, instytucjami, mediami, rozwinie w nich umiejętności organizacyjne i realizacji samodzielnie postawionych celów. Nabędą praktycznej umiejętności kulinarnej oraz malowania na ceramice różnymi technikami.

Budżet projektu: 8 500 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Ty i Ja

Miejscowość: Brusy

Ulica, nr domu i lokalu: Armii Krajowej 1

Kod pocztowy i Poczta: 89-632 Brusy

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: –

Aktywna młodzież

Młyńska 23, 89-632 Brusy, Polska

Więcej