Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

„Z średniowiecznym rzemiosłem na ty” - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów w Brusach

Cel:

Celem projektu jest zwiększenie kompetencji społecznych, umiejętności współpracy w grupie, organizacyjnych oraz dotyczących planowania i realizacji projektu poprzez pracę przy projekcie grupy 25 osób, pod nadzorem fachowca.

Odbiorcy projektu:

Uczniowie gimnazjów i liceów z terenu gminy Brusy oraz samych Brus.

Opis projektu:

Projekt zakłada podniesienie kompetencji społecznych, pracy w grupie, umiejętności planowania i realizacji projektów przez grupę młodzieży, która samodzielnie przygotuje i przeprowadzi cykl zajęć z młodzieżą a następnie stworzy stanowiska warsztatowe z których będzie później korzystać, w istniejącej już pracowni stowarzyszenia. Finałem programu jest prezentacja dorobku w formie wystawy oraz pokaz średniowiecznego rzemiosła podczas Międzynarodowego Festiwalu Archeologicznego w Leśnie. Wszystkie działania wykonują młodzi ludzie pod okiem instruktora, który będzie koordynował projekt. Grupa młodzieży będzie podzielona na trzy grupy i każda zajmie się organizacją odrębnej części zajęć warsztatowych. Wszelkie rozmowy z instruktorami, przygotowanie pomieszczeń na zajęcia warsztatowe, przygotowanie wystawy i pokazów jest zadaniem młodzieży. To oni muszą nawiązać współpracę z władzami szkolnymi i samorządowymi, to oni muszą opracować sprawozdanie w formie folderu oraz zorganizować druk szukając najtańszego wydawnictwa. Kolejnym etapem programu jest prezentacja dorobku podczas majowego festynu w w Leśnie. Pod koniec trwania programu nastąpi wzajemna nauka zdobytych umiejętności i wymiana doświadczeń.
Wszelkie działania zostaną ocenione i podsumowane.

Budżet projektu: 8 600 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Grupa Młodych Archeologów w Brusach

Miejscowość: Brusy

Ulica, nr domu i lokalu: Młyńska 2

Kod pocztowy i Poczta: 89-632

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: http://gautar.brusy.pl

„Z średniowiecznym rzemiosłem na ty”

Młyńska 23, 89-632 Brusy, Polska

Więcej