Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Z prostego coś „wielkiego” - 2011

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach

Cel:

Celem projektu jest nabycie umiejętności społecznych takich jak komunikacja, praca w grupie, prezentacji własnych działań i osiągnięć. Celem pośrednim jest zdobywanie umiejętności w zakresie poznawania technik składania papieru, kształtowanie wyobraźni, rozwijanie pasji i zainteresowań, wyrobienie cierpliwości. Rozwijanie kreatywnego myślenia, postrzegania przestrzennego i poczucia estetyki.

Odbiorcy projektu:

Projekt skierowany jest do 15 uczestników z gminy Brusy w wieku od 13-19 lat.

Opis projektu:

Celem projektu jest nabycie umiejętności pozyskiwania wsparcia społecznego oraz zapoznanie się młodzieży w wieku 13-19 lat z technikami składania papieru (origami) wywodzącymi się z krajów Wschodu. Nabycie umiejętności manualnych i prawidłowego czytania schematów niezbędnych przy składaniu elementów w całość. Bezpośrednimi uczestnikami projektu będą młodzi ludzie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z gminy Brusy. W projekcie planowane są warsztaty umiejętności pracy w grupie, komunikacji oraz warsztaty z technik origami, w tym figur płaskich, modułowego (3D i model chiński), kusudama. W ramach warsztatów powstanie dokumentacja fotograficzna, wystawa prac uczestników, która będzie prezentowana w bibliotekach i domach kultury powiatu chojnickiego. 15 młodych ludzi nabędzie nowe umiejętności w zakresie techniki składania papieru, pozna elementy kultury Wschodu oraz nauczy się cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Młodzież zwiększy poczucie własnej wartości, zyska satysfakcję i zadowolenie z możliwości pokazania swoich prac, zdobędzie umiejętności organizacyjne i pracy w grupie oraz nauczy się racjonalnie wykorzystywać czas wolny.

Budżet projektu: 9 340 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Brusach

Miejscowość: Brusy

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Dworcowa 18

Kod pocztowy i Poczta: 89-632 Brusy

Województwo: pomorskie

Powiat: chojnicki

Adres strony internetowej: –

Z prostego coś „wielkiego”

Dworcowa 18, 89-632 Brusy, Polska

Więcej