Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Heca z pieca-warsztaty ceramiczne - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie

Cel:

– umożliwienie młodzieży gimnazjalnej ze wsi rozwijania artystycznych pasji, stworzenie warunków do swobodnej artystycznej wypowiedzi i wzmacniania poczucia własnej wartości,
– kształtowanie postawy twórczej poprzez własną ekspresję i działalność artystyczną,

Odbiorcy projektu:

Beneficjentem będzie grupa 15 osób w wieku 14-17 lat.

Opis projektu:

Warsztaty ceramiczne umożliwią młodzieży ze wsi rozwijanie artystycznych pasji. Stworzą warunki do swobodnej artystycznej wypowiedzi i wzmocnienia poczucia wartości. Nauczą koncentracji, cierpliwości, odpowiedzialności, planowania i współpracy. A także pomogą rozwijać świadomość młodzieńczych możliwości i wzmocnić poczucie własnej wartości. Projekt będzie realizowała młodzież wyłoniona w castingu- 15 gimnazjalistów. Podczas spotkań z ekspertami (ceramik, artyści, archeolog, specjalista bhp) postarają się przekonać, że są kreatywni i mają coś do przekazania. Sztuka to umiejętność wypowiedzi, stąd warsztaty komunikacji z psychologiem . Inne działania to warsztaty ceramiczne, nauka toczenia na kole, umiejętność pokrywania polewą (itp.), które rozwijają wyobraźnią i przestrzenne myślenie. Zwieńczeniem działań będzie wernisaż w muzeum. Dodatkowo amodzielnie przygotują wystawę planszową i kalendarz z działań, reklamujący projekt. Liczymy, że młodzież stanie się bardziej otwarta, nauczy się wykazywać inicjatywę i dążyć do swoich celów. Chcemy, aby młodzież uwierzyła w siebie, dostrzegła swój ogromny potencjał. Zdobędą doświadczenie, szczególnie na poziomie międzyludzkich relacji, które pozwoli im w przyszłości dokonywać właściwych wyborów.

Budżet projektu: 19 600 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Fundusz Lokalny na Rzecz Rozwoju Społecznego w Widowie

Miejscowość: Widowo

Ulica, nr domu i lokalu: Widowo 190

Kod pocztowy i Poczta: 17-100 Bielsk Podlaski

Województwo: podlaskie

Powiat: bielski

Adres strony internetowej: http://fundusz-lokalny.pl

Heca z pieca-warsztaty ceramiczne

Q69M+CV Widowo, Polska

Więcej