Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Biblioteczna Noc Świętojańska - 2011

Realizowany przez:

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie

Cel:

Projekt ma na celu wzmocnienie poczucia pewności siebie i własnej wartości- poprzez analizę swoich mocnych i słabych stron; przełamanie słabości przez uczestnictwo w warsztatach teatralnych i przygotowanie spektaklu we współpracy z Młodzieżowym Teatrem Sporadycznym skierowanego do lokalnej społeczności i osadzonego w realiach historii i tradycji regionu.

Odbiorcy projektu:

Grupa odbiorców bezpośrednich- 12 osób, młodzież w wieku 13- 19 lat, zamieszkała w Studziankach.

Opis projektu:

Projekt „Noc Świętojańska”będzie realizowany w filii bibliotecznej w Studziankach. Jego celem będzie zdobycie nowych umiejętności i wiadomości z dziedziny wiedzy o teatrze,umożliwienie wymiany doświadczeń aktorskich i teatralnych wśród młodzieży, praca w zespole,pokonywanie słabości:wstyd, niepewność, nieśmiałość. Uczestnicy nauczą się komunikowania własnych uczuć i uruchamiania wyobraźni poprzez uczestnictwo w warsztatach teatralnych i przygotowanie epizodu opartego na tradycji Nocy Świętojańskiej na Podlasiu osadzonego w realiach wsi Studzianki z udziałem uczestników bezpośrednich projektu(młodzież), pośrednich(mieszkańcy, OSP, zespół ludowy, Koło Gospodyń Wiejskich). Młodzież uczestnicząca w projekcie pozna kulisy pracy aktora, a także sięgnie do przekazów(rozmów ze starszymi mieszkańcami, publikacji książkowych i innych źródeł) na temat obrzędów i tradycji na Podlasiu. Spodziewane efekty to zdobycie wiedzy o spektaklu od podstaw aż do efektu końcowego jakim jest premiera, poznanie swoich mocnych stron, nawiązanie nowych kontaktów z twórczymi ludźmi, integracja w grupie,świadomość własnego ciała, autoprezentacja, a także nawiązanie do tradycji obrzędu Nocy Świętojańskiej. Uczestnicy projektu zapoznają się z warsztatem pracy Młodzieżowego Teatru Sporadycznego poprzez wspólne zajęcia, wyjadą na spektakl do teatru i spotkają się tam z aktorami, wezmą udział w Forum Teatrów.

Budżet projektu: 8 800 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejska Biblioteka Publiczna w Wasilkowie

Miejscowość: Wasilków

Ulica, nr domu i lokalu: Białostocka 19

Kod pocztowy i Poczta: 16-010 Wasilków

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: http://mbpwasilkow.ovh.org

Biblioteczna Noc Świętojańska

Dworna 8, 16-010 Wasilków, Polska

Więcej