Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Most łączy, most dzieli - 2011

Realizowany przez:

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy Filia Biblioteczna w Uhowie

Cel:

Celem projektu jest nabycie przez młodzież umiejętności oceny środowiska, w którym dorasta poprzez zdobywanie informacji o nim i dostrzeżenie jego wartości oraz analizowanie swoich mocnych i słabych stron, a także nabycie umiejętności pracy w grupie i szukania wsparcia społecznego poprzez nawiązanie nowych relacji z mieszkańcami i instytucjami.

Odbiorcy projektu:

Beneficjentami bezpośrednimi będzie 12-osobowa grupa młodzieży (chłopcy i dziewczęta) w wieku 13 do 19 lat. Będą to osoby uczące się w gimnazjum lub szkołach średnich.

Opis projektu:

Celem proj. jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności właściwej oceny środowiska poprzez włączenie jej w proces poznawania środowiska lokalnego. Badając dzieje mostów w Uhowie, młodzież nawiąże nowe relacje społeczne z ludźmi i instytucjami oraz poszerzy umiejętność korzystania z innych źródeł, niż Internet, a przygotowując zebrany materiał do druku, nauczy się selekcji i dokumentowania zebranych inf. Dyskutując nad tematem „Czy most łączy, czy most dzieli”, przeprowadzą analizę środowiska, dostrzegą jego cechy dodatnie i szanse dla siebie. Podczas cotygodniowych spotkań przeanalizują też swoje mocne i słabe strony. Każdy beneficjent. będzie mógł wykazać się uzdolnieniami, zainteresowaniami i wykorzystać swoje mocne strony lub poszerzyć umiejętności przy opracowywaniu fotogazetek i publikacji o mostach, przy pisaniu artykułów i promocji, podczas wspólnego uzgadniania modelu sprzętu, tworzeniu wystaw i prezentacji oraz pełniąc rolę gospodarza podczas uroczystego zakończenia projektu. Dotacja będzie przeznaczona na zakup aparatu cyfrowego lustrzanki z 3D i/lub możliwością filmowania, na lot beneficjentów balonem, artykuły spożywcze na ognisko, materiały pisarskie, obsługę projektu, wynagrodzenie koordynatora oraz uroczyste zakończenie projektu czyli catering i DJ-a.

Budżet projektu: 10 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Łapy Filia Biblioteczna w Uhowie

Miejscowość: Uhowo

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Kościelna 42

Kod pocztowy i Poczta: 18-100 Łapy

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: http://www.bibliotekalapy.pl/

Most łączy, most dzieli

2W48+9V Uhowo, Polska

Więcej