Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

W poszukiwaniu przyszłości – Śladami Jaćwingów - 2011

Realizowany przez:

Uczniowski Klub Sportowy „Szapiro”

Cel:

Celem projektu jest dostarczenie wiedzy i umiejętności ułatwiających gimnazjalistom podjęcie decyzji dotyczących dalszej edukacji i wyboru zawodu; poznanie najbliższego regionu, możliwości stworzenia w nim miejsca pracy oraz wyrównanie szans dzieci wiejskich, zmianę myślenia o swoim regionie i ukazanie możliwości samorealizacji w miejscu zamieszkania.

Odbiorcy projektu:

Młodzież w wieku 14 -16 lat, mieszkający na terenach wiejskich, dzieci z rodzin rolniczych i popegeerowskich.

Opis projektu:

Celem projektu jest dostarczenie wiedzy i umiejętności ułatwiających gimnazjalistom podjęcie decyzji dotyczących dalszej edukacji i wyboru zawodu. Poznanie najbliższego regionu i możliwości stworzenia miejsca pracy (gospodarstwo agroturystyczne) oraz wyrównanie szans dzieci wiejskich, (ok.50 % pochodzi z rodzin popegeerowskich). Uczestnikami projektu będą uczniowie klasy I – III gimnazjum – 30 osób. Działania obejmować będą poznanie własnego regionu, jego tradycji, historii, a w szczególności odkrywanie śladów Jaćwingów. Dostarczą wiedzy teoretycznej i praktycznej pozwalającej na stworzenie w przyszłości gospodarstwa agroturystycznego przez uczestników projektu. Projekt realizowany będzie w formie warsztatów, lekcji muzealnych, pracy metodą projektu, zajęć edukacyjnych w terenie. Po zajęciach młodzież posiądzie wiedzę i umiejętności z zakresu: wiedzy o regionie (obyczaje, tradycje, kuchnia regionalna), planowania własnej kariery zawodowej, różnych form prowadzenia działalności agroturystycznej, opracowywania folderu reklamowego własnego gospodarstwa agroturystycznego, prezentacji multimedialnej. Powstanie: folder gospodarstwa agroturystycznego, prezentacja multimedialna, album o regionie – Śladami Jaćwingów.

Budżet projektu: 9 660 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Uczniowski Klub Sportowy „Szapiro”

Miejscowość: Przebród

Ulica, nr domu i lokalu: Przebród 15

Kod pocztowy i Poczta: 16-402 Suwałki

Województwo: podlaskie

Powiat: suwalski

Adres strony internetowej: –

W poszukiwaniu przyszłości – Śladami Jaćwingów

Przebród 15, 16-402, Polska

Więcej