Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Krypno wczoraj i dziś – nie zapomnimy! - 2011

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Krypnie

Cel:

Nabycie umiejętności pracy w grupie, podejmowania decyzji, nawiązywania kontaktów zarówno z rówieśnikami jak i instytucjami, umożliwienie stworzenia atrakcyjnych form poznawania historii swojego miejsca zamieszkania w połączeniu z rozwijaniem swoich pasji a także kształtowanie umiejętności społecznych i autoprezentacji.

Odbiorcy projektu:

Grupa 30 uczniów gimnazjum w Krypnie w wieku 13-16 lat, mieszkańcy wsi Krypno i okolicznych wsi.

Opis projektu:

Projekt ma na celu kształtowanie umiejętności społecznych oraz umożliwienie młodzieży realizacji ich pasji. Grupa 30 uczestników (uczniowie gimnazjum w Krypnie) zajmie się tematem fotografii, wykorzystując także nowoczesną technologię do utrwalania przeszłości. Młodzież weźmie udział w spotkaniu „Mistrz i uczeń” – dawny fotograf i jego uczeń – dziś jeden z najwybitniejszych fotografów na Podlasiu. Spotkanie ma zachęcić młodzież do udziału w pozaszkolnych formach rozwijających ich zdolności. Za pomocą kupionego specjalnego skanera uczestnicy odtworzą zdjęcia w wersji elektronicznej ze starych klisz i negatywów. Zwrócą się do mieszkańców o udostępnienie starych klisz, by móc przygotować wystawę fotograficzną i prezentację multimedialną ukazującą Krypno na przestrzeni kilku dziesięcioleci. Będzie to okazja do przeprowadzenia wywiadów do gazety lokalnej „Krypniańskie Wieści” a także próba reaktywacji tej gazety po roku nieobecności na forum lokalnym. Młodzież odwiedzi też wystawę fotograficzną oraz redakcję gazety „Poranny”, by móc zapoznać się na żywo z pracą dziennikarzy. Uczestnicy zaproszą też wybranego dziennikarza na spotkanie w Krypnie, by mieć możliwość konsultacji nad tekstami do nowego numeru gazety. Zostanie ogłoszony konkurs na najlepszy artykuł dotyczący spraw dzieci i młodzieży w Gminie Krypno. Na zakończenie projektu młodzież przygotuje i przeprowadzi podsumowanie w formie koncertu. Sami zdecydują o jego przebiegu, uczestnikach, zaproszonych gościach. Efektem będzie wystawa fotograficzna, prezentacje multimedialne, kilka wydań gazety lokalnej.

Budżet projektu: 9 647 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Krypnie

Miejscowość: Krypno Wielkie

Ulica, nr domu i lokalu: Krypno Wielkie 9

Kod pocztowy i Poczta: 19-111 Krypno

Województwo: podlaskie

Powiat: moniecki

Adres strony internetowej: http://gminakrypno.pl/gok

Krypno wczoraj i dziś – nie zapomnimy!

Krypno Wielkie 35B, 19-111, Polska

Więcej