Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Gimnazjalne studio kreatywności - 2008

Realizowany przez:

Sieniawskie Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji, Sieniawa

Cel:

Celem projektu jest przełamywanie barier komunikacyjnych młodych ludzi o różnych zainteresowaniach, pasjach poprzez prace nad wspólnym przedsięwzięciem, nawiązywanie kontaktów, a w dalszej części promowanie działalności twórczej i artystycznej tej młodzieży w środowisku lokalnym.

Odbiorcy projektu:

Uczestnikami i odbiorcami projektu jest młodzież gimnazjalna w wieku od 13 do 15 lat z terenu Miasta i Gminy Sieniawa. Uczniowie z wiosek będą dowożeni przez rodziców. Rekrutacja odbyła się poprzez zebranie zgłoszeń podczas spotkania poświęconego przedstawieniu propozycji do projektu, wybór właściwej ze względu na swoje predyspozycje, talenty, zainteresowania grupy projektowej.

Opis projektu:

Celem projektu jest zdobycie umiejętności społecznych, przełamywanie barier komunikacyjnych młodych ludzi o różnych pasjach poprzez prace nad wspólnym przedsięwzięciem. Uczestniczyć w nim będzie młodzież gimnazjalna, a więc w najbardziej twórczym okresie rozwojowym, która poprzez projekt wykorzysta swoją energię do działania, pokonując lęk i strach przed pokazaniem siebie i swojej twórczości innym. Młodzi będą współdziałać w 4 obszarach kreatywności: teatralnej, fotograficznej, wokalnej i infomatyczno-reklamowej. Uzdolnieni aktorsko przygotują groteskę sceniczną „I tak wyginęli królewicze” (współpraca z teatrologiem). Zmierzenie się z kreacją postaci, które śmieszą sposobem mówienia, zachowaniem, ale i sposobem myślenia (świadome rozróżnienie: ja – J. Kowalski i ja – aktor jest znaczące dla pokonania wstydu, lęku przed ośmieszeniem). Niektórzy aktorzy wejdą w bezpośredni kontakt z widzami co będzie małym testem ich komunikatywności. Młodzież chcąca poznać tajniki fotografii będzie zdobywać warsztat w plenerze (zdjęcia pejzaży, zwierząt, architektury) i w studio wideo-foto, a wiedzę wykorzysta do fotograficznej dokumentacji przedstawienia. Grupa wokalna zadba o muzyczną część sztuki, promocją zajmą się plastycy informatycy, redaktorzy szkolnej gazetki działając w jednym zespole. Wszyscy wezmą udział w szkoleniu z komunikacji i autoprezentacji. Przedstawienie zgłosimy na konkursy regionalne, zdjęcia wystawimy na aukcję, na stronie UMiG Sieniawa ukaże się fotoreportaż o projekcie.

Budżet projektu: 13 410 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2008

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Sieniawskie Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji, Sieniawa

Miejscowość: Sieniawa

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Rynek 4

Kod pocztowy i Poczta: 37-530 Sieniawa

Województwo: podkarpackie

Powiat: przeworski

Adres strony internetowej: –

Gimnazjalne studio kreatywności

Rynek 53, 37-530 Sieniawa, Polska

Więcej