Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Chcę tu być z moją sztuką. Nagraj to! - 2011

Realizowany przez:

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

Cel:

Stworzenie możliwości nieskrępowanej wypowiedzi twórczej za pomocą różnych form sztuki nowoczesnej. Nabycie technicznych umiejętności z zakresu plastyki, fotografii, wideo i grafiki projektowej podczas warsztatów w przestrzeni otwartej. Stworzenie własnych dzieł trwale zachowanych w przestrzeni miasta. Zaprezentowanie efektów pracy: filmu, fotografii i prac plastycznych szerokiej publiczności.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami projektu będzie 12-osobowa grupa młodzieży w wieku 13-16 lat zamieszkała w Choroszczy i bliskich okolicach.

Opis projektu:

Celem jest tworzenie możliwości wyrażania swojej osobowości i opinii o lokalnym środowisku poprzez twórcze działania w otwartej przestrzeni. Przez 6 miesięcy 12 osobowa grupa gimnazjalistów będzie uczestniczyła w warsztatach artystycznych odbywających się w wybranych przez nią miejscach Choroszczy. Podczas warsztatów uczestnicy będą w praktyce poznawali różne kierunki sztuki nowoczesnej, takie jak: fotografia, film, body art, happening, rzeźba, mural, land art, instalacja i grafika projektowa. Powstałe w wyniku warsztatów dzieła będą wynikiem namysłu nad miasteczkiem, jego możliwościami, historią oraz propozycją wykorzystania dla celów młodzieży. Większość z nich będzie trwała, i pozostanie w różnych miejscach Choroszczy jako atrakcja turystyczna. Warsztaty będą prowadzone przez młodych artystów-pedagogów. Każde działanie będzie nagrywane przez 2 kolejnych uczestników za pomocą pół-profesjonalnej kamery, własnych aparatów i telefonów komórkowych. Wszystko też będzie fotografowane. Podczas nagrywania młodzież będzie wypowiadała się do kamery, opowiadając o pracy, o sztuce, marzeniach, Choroszczy itp. Na koniec odbędą się warsztaty projektowe. Materiał cyfrowy zostanie zmontowany przez uczestników w film o ich zmaganiach podczas warsztatów, powstaną plakaty i zaproszenia na świętowanie zakończenia projektu oraz okładka do filmu. Podczas świętowania młodzież zaserwuje szerokiej publiczności plenerowy pokaz filmowy i pokaże wystawę fotografii z warsztatów.

Budżet projektu: 10 368 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy

Miejscowość: Choroszcz

Ulica, nr domu i lokalu: Henryka Sienkiewicza 29

Kod pocztowy i Poczta: 16-070 Choroszcz

Województwo: podlaskie

Powiat: białostocki

Adres strony internetowej: http://www.kultura.choroszcz.pl

Chcę tu być z moją sztuką. Nagraj to!

Dominikańska 18, 16-070 Choroszcz, Polska

Więcej