Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Zagórski LIP DUB zintegruje dokształci i wypromuje młodych! - 2011

Realizowany przez:

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu

Cel:

Celem projektu jest zainicjowanie procesu integracji i dialogu międzypokoleniowego poprzez zorganizowanie cyklu przedsięwzięć edukacyjno – kulturalnych adresowanych do młodzieży gimnazjalnej z terenu Miasta i Gminy Zagórz

Odbiorcy projektu:

Grupę docelowa projektu stanowi młodzież gimnazjalna (13 – 15 lat) z terenu Miasta i Gminy Zagórz.

Opis projektu:

Istotą projektu jest twórcza integracja młodzieży gimnazjalnej z terenu Miasta i Gminy Zagórz. Diagnoza kondycji tego środowiska przeprowadzona z udziałem jego demokratycznie wybranych przedstawicieli w osobach radnych Młodzieżowej Rady Gminy Zagorz ujawniła szereg niepokojących zjawisk takich, jak: niska samoocena, alienacja społeczna, kompleks „dziecka z bieszczadzkiej prowincji”, brak pozytywnych wzorców w zakresie spędzania czasu wolnego oraz zagrożenie alkoholizmem i narkomanią. Pozytywne przemiany indywidualnych postaw życiowych uczestników projektu zostaną osiągnięte w toku warsztatów tematycznych z zakresu: dziennikarstwa, tworzenia stron internetowych i spotów video oraz teorii i praktyki reklamy. Dopełnieniem tych zajęć będzie trening kompetencji interpersonalnych nastawiony na polepszenie komunikacji wewnątrzgrupowej oraz poprawę własnej samooceny, co ma kluczowe znaczenie w obaleniu stereotypu „dzieci z bieszczadzkiej prowincji”. Uczestnicy zajęć będą nabywać w ich toku nowe kompetencje i umiejętności praktyczne (np. obsługa kamery, tworzenie scenariuszy videoklipów, współpraca z mediami). Praktycznym egzaminem stopnia ich przyswojenia oraz poziomu socjalizacji pozytywnych wzorców osobowych będzie stworzenie scenariusza, realizacja oraz promocja tytułowego zagórskiego Lip Duba wraz z poświęconą mu witryną internetową. Lib Dub to rodzaj wideoklipu, w którym występujące osoby poruszają wargami do emitowanej z playbacku piosenki. Ostatnio Lip Dub’y stały się niezwykle popularną formą reklamy szkół wyższych, na łamach serwisów takich, jak: Facebook czy You Tube.

Budżet projektu: 26 000 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu

Miejscowość: Zagórz

Ulica, nr domu i lokalu: Piłsudskiego 37

Kod pocztowy i Poczta: 38-540 Zagórz

Województwo: podkarpackie

Powiat: sanocki

Adres strony internetowej: http://www.mgokis.zagorz.pl/

Zagórski LIP DUB zintegruje dokształci i wypromuje młodych!

plac Obrońców Węzła Zagórskiego 7a, 38-540 Zagórz, Polska

Więcej