Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Ogród naukowców - 2011

Realizowany przez:

Młodzieżowe Centrum Astronomii

Cel:

Promocja oraz zainteresowanie dużej grupy młodych odbiorców naukami ścisłymi i przyrodniczymi poprzez budowę i prezentację eksperymentów naukowych, które w atrakcyjny i przekonywujący sposób wyjaśniają wiele nie zawsze zrozumiałych zjawisk fizycznych.

Odbiorcy projektu:

Bezpośredni realizatorzy projektu, ze względu na zakres prac będą rekrutować się z młodzieży w wieku 16-19 lat zamieszkałej w większości na terenie gminy Rakszawa.

Opis projektu:

W ramach projektu młodzież wykona kilkanaście różnych eksperymentów. Eksperymenty te będą w większości budować od podstaw. W kilku przykładach będzie to jedynie składanie zestawów typu kit. Do najciekawszych trzeba zaliczyć wahadło foucaulta w wersji mini, lewitujący bączek, stadion robotów, mini-poduszkowiec i inne. Eksperymenty te zostaną opisane i będą przez młodzież pokazywane chętnym grupom dzieci jak i dorosłych. Drugą grupą działań będzie budowa nietypowych statków powietrznych, a następnie różne eksperymenty z nimi związane. Zaletą takiego projektu jest jego duża widowiskowość dzięki czemu nie powinniśmy mieć problemu z zainteresowaniem większych mediów niż tylko lokalne. W efekcie młodzież nabędzie umiejętności czytania schematów i instrukcji, posługiwania się narzędziami oraz umiejętnością wyjaśnienia skomplikowanych nieraz zjawisk fizycznych innym osobom w sposób atrakcyjny. Dla wielu osób projekt ten powinien być nie tylko nauką ale i doskonałą zabawą. Dotację przeznaczymy na zakup materiałów do tworzenia eksperymentów, w niektórych przypadkach elementów gotowych (np: wentylator do balonów), wyjazdu na zakończenie projektu oraz wynagrodzeń dla wykonawców elementów które młodzież nie wykona z powodu braku narzędzi i umiejętności. Część przeznaczymy na obsługę projektu i promocję

Budżet projektu: 16 600 zl zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Młodzieżowe Centrum Astronomii

Miejscowość: Rakszawa

Ulica, nr domu i lokalu: Środkowa 340

Kod pocztowy i Poczta: 37-111 Rakszawa

Województwo: podkarpackie

Powiat: łańcucki

Adres strony internetowej: http://www.mcar.republika.pl

Ogród naukowców

564P+R5 Rakszawa, Polska

Więcej