Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Stuk – plusk w ekologii świat. - 2011

Realizowany przez:

Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe „TARCZA”

Cel:

Kształtowanie postaw ekologicznych i zwiększenie umiejętności społecznych w 14-osobowej grupie młodzieży mieszkającej na terenie gminy Byczyna oraz umiejętne zagospodarowanie czasu wolnego przeznaczonego na rozwinięcie aktywności społecznej dzięki warsztatom, spotkaniom i dyskusjom panelowym przeprowadzonym od stycznia do lipca 2012r.

Odbiorcy projektu:

Grupą bezpośrednich odbiorców będzie młodzież w wieku 13 – 19 lat mieszkająca na terenie gminy Byczyna.

Opis projektu:

Projekt ma na celu kształtowanie umiejętności dotyczące racjonalnej ochrony środowiska naturalnego. Młodzież w wieku 13-19 lat – uczniowie Zespołu Szkół w Byczynie wezmą udział w 4 warsztatach pt. Jesteśmy bliżej natury, Pomniki przyrody, to dla mnie nowość!, Badania stanu czystości wody, Ile kosztują odpady, Zwiększenie kompetencji społecznych w relacji z ludźmi i instytucjami. Planowany jest wyjazd do Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach i zajęcia z leśnikiem w „Klasie Leśnej” w Laskach. Zorganizowana zostanie debata z leśnikiem, który zapozna uczestników z naszymi prawami w lesie. Warsztaty edukacyjne przeprowadzą doświadczeni nauczyciele zespołu szkół metodami aktywizującymi, wykorzystując zakupione pomoce dydaktyczne: album gatunków drzew chronionych na świecie oraz odczynniki do badania wody. Przeprowadzone zostaną 3konkursy: fotograficzny, plastyczny i kartograficzny, podsumowujące pracę warsztatową. Zajęcia umiejętności społecznych zrealizowane zostaną we współpracy z Urzędem Miejskim w Byczynie. Na warsztatach badania wody młodzież sprawdzi stan zanieczyszczenia rzeki Pratwy i pobliskiego zalewu.Formy ochrony przyrody to zajęcia, których głównym celem jest zarchiwizowanie mapy pomników przyrody w naszej okolicy.Aby doskonalić u uczestników umiejętność zrównoważonego rozwoju środowiska odpadów odbędą się warsztaty ekologiczne.Efektami zajęć będzie wideoklip promujący ochronę środowiska.Świętowanie projektu to prezentacja wideoklipu, reklam,fotografii,plakatów,map,instrukcji oraz zasadzenie drzewa upamiętniającego realizacje projektu.

Budżet projektu: 9 285 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Byczyńskie Stowarzyszenie Oświatowe „TARCZA”

Miejscowość: Polanowice

Ulica, nr domu i lokalu: Polanowice 92

Kod pocztowy i Poczta: 46-220 Byczyna

Województwo: opolskie

Powiat: kluczborski

Adres strony internetowej: http://bso.tarcza.info

Stuk – plusk w ekologii świat.

Polanowice 40, 46-220, Polska

Więcej