Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Jestem ze wsi – i co z tego! - 2011

Realizowany przez:

Grupa „Razem na pograniczu kultur”

Cel:

Zintegrować konkretną grupę młodych ludzi w gminie Izbicko zainteresowanych teatrem, angażując ich do pracy nad wspólnym spektaklem i umożliwić im zdobycie umiejętności autoprezentacji, publiczne zaprezentowanie swoich umiejętności, naukę obsługi programów graficznych, kontakt z lokalnymi redakcjami.

Odbiorcy projektu:

Grupa odbiorców to mieszkańcy naszej gminy w wieku 13-19 lat, głównie uczniowie PG w Izbicku i okolicznych szkół ponadgimnazjalnych.

Opis projektu:

Uczestnikami projektu będzie młodzież mieszkająca w wioskach należących do Gminy Izbicko (głównie Otmic, Izbicka, Krośnicy, Ligoty Czamborowej, Suchodańca i Siedlca). Od wielu lat przygotowujemy przedstawienia w gwarze śląskiej (autorką scenariuszy jest na ogół Monika Raczek). Tym razem chcielibyśmy, aby młodzi sami stworzyli sztukę, która coś mówi o nich i o życiu w naszej wielokulturowej gminie. Sztuka ta zostanie wystawiona na gminnej imprezie z okazji otwarcia nowego boiska przy świetlicy wiejskiej (czerwiec 2012 r.). Sam spektakl ma być pretekstem, aby młodzież mogła zastanowić się nad sobą, porozmawiać z bliskimi, odbyć warsztaty, dzięki którym nauczą się, jak ważna jest m.in. mowa ciała, odpowiednia dykcja, co ma im dodać pewności siebie i przyda się kiedyś w poszukiwaniu pracy. Młodzi będą mieli okazję nawiązać kontakty z lokalnymi organizacjami (np. gazeta, Urząd Gminy, radio), nauczą się tworzyć ulotki, będą mogli zaprezentować swój talent w środowisku lokalnym, poznać siebie nawzajem i zintegrować się, stworzyć grupę do kolejnych przedstawień. Będą mogli pojechać do teatru na spektakle, które sami wybiorą i dowiedzieć się podczas warsztatów, w jaki sposób profesonalnie przygotować przedstawienie. W efekcie powstanie gwarowy scenariusz, przedstawienie, ulotki i słuchowisko radiowe.

Budżet projektu: 12 460 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Grupa „Razem na pograniczu kultur”

Miejscowość: Otmice

Ulica, nr domu i lokalu: ks. Józefa Kampki 3

Kod pocztowy i Poczta: 47-180 Izbicko

Województwo: opolskie

Powiat: strzelecki

Adres strony internetowej: –

Jestem ze wsi – i co z tego!

Opolska 5, 47-180 Izbicko, Polska

Więcej