Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Tajniki rękodzieła - 2011

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach

Cel:

Popularyzowanie twórczości rękodzielniczej oraz budowanie wzajemnych kontaktów międzyludzkich.
Stworzenie bazy umożliwiającej twórczy rozwój młodzieży. Zapoznanie z różnymi technikami sztuki, odkrycie nowych zainteresowań i zdolności młodzieży oraz poznanie ciekawych form spędzania wolnego czasu. Przybliżenie kultury materialnej i duchowej naszego regionu.

Odbiorcy projektu:

Młodzież gimnazjalna oraz ponadgimnazjalna w wieku 13-19 lat z terenu gminy Łambinowice.

Opis projektu:

Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Łambinowice.
W projekcie zaplanowano dwa spotkania młodzieży z twórcami ludowymi oraz jedno warsztatowe z realizacji materiałów dziennikarskich, odwiedziny w prywatnych pracowniach artystów z terenu gminy, warsztaty twórcze dla młodzieży m.in: tkactwo , wikliniarstwo, rzeźba, malowanie piórkiem i węglem. W ramach wyjazdów szkoleniowych wizyta w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach oraz Gospodarstwie Agroturystycznym „Szlakiem ginących zawodów” w Kudowie Zdroju. Celem projektu jest rozwijanie zainteresowań młodzieży rękodziełem, zanikającymi zawodami, sztuką regionalną.
Efektem działań projektowych będzie nawiązywanie współpracy oraz integracja z organizacjami działającymi w gminie Łambinowice, twórcami lokalnymi, nabycie umiejętność pracy w grupie, stworzenie filmu – reportażu z działań w ramach projektu, utworzenie makiety Gminy Łambinowice z zamieszczeniem informacji o miejscach zamieszkania środowisk twórczych.
Dotacja przeznaczona zostanie na opłatę trzech spotkań z interesującymi twórcami, zakup narzędzi i materiałów do zajęć warsztatowych, zakup kamery, dojazd młodzieży z terenu gminy na zajęcia, wycieczki szkoleniowe, poczęstunek na wernisażu kończącym projekt.

Budżet projektu: 16 837 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach

Miejscowość: Łambinowice

Ulica, nr domu i lokalu: Muzealna 1

Kod pocztowy i Poczta: 48-316 Łambinowice

Województwo: opolskie

Powiat: nyski

Adres strony internetowej: –

Tajniki rękodzieła

GHV5+RR Łambinowice, Polska

Więcej