Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Akademia wolontariusza - 2011

Realizowany przez:

Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja 15 młodych ludzi w wieku 13-19 lat do działań w ramach wolontariatu oraz na rzecz własnych rówieśników w okresie trwania projektu i po jego zakończeniu, a także pobudzenie aspiracji twórczych i poznawczych młodzieży i jej integracja.

Odbiorcy projektu:

Grupę docelową projektu stanowi 15 osób w wieku 13-19 lat z terenu gminy Wodynie.

Opis projektu:

Projekt ”Akademia wolontariusza” będzie realizowany na terenie gminy wiejskiej Wodynie (4752 mieszkańców, 24 sołectwa). Celem projektu jest aktywizacja 15 młodych ludzi w wieku 13-19 lat do działań w ramach wolontariatu oraz na rzecz własnych rówieśników w okresie trwania projektu i po jego zakończeniu, a także pobudzenie aspiracji twórczych i poznawczych młodzieży i jej integracja. Powyższy cel będzie realizowany w ramach modułu szkoleniowego (pęći szkoleń dotyczących wolontariatu, pracy z grupą, animacji i prowadzenia zajęć plastycznych, teatralnych, rekreacyjno-sportowych), zajęć wakacyjnych prowadzonych przez młodzież dla dzieci i ich rówieśników pod opieką superwizorów w trzech miejscowościach gminy przez 3 dni po 4 godziny dziennie oraz happeningu wieńczącego realizację projektu. We wszystkie działania w ramach projektu młodzież będzie bezpośrednio angażowana i będzie współdecydowała o ich formie. Dzięki udziałowi w projekcie młodzież: nabędzie nowe umiejętności, nawiąże nowe kontakty, wykorzysta w praktyce zdobyte umiejętności, nabierze pewności siebie w prowadzonych działaniach, mocniej się zintegruje. Dotacja zostanie przeznaczona na wynagrodzenie trenerów do prowadzących szkolenia, zakup materiałów niezbędnych do przeprowadzenia szkoleń oraz poczęstunku podczas szkoleń, zakup książek dla młodzieży do podręcznej biblioteczki, transport młodzieży na zajęcia, zakup materiałów zgłoszonych przez wolontariuszy do prowadzenia zajęć wakacyjnych, obsługę projektu, wywołanie zdjęć, wydruk dyplomów, plakatów i ulotek.

Budżet projektu: 11 600 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Gminny Ośrodek Kultury w Wodyniach

Miejscowość: Wodynie

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Siedlecka 41

Kod pocztowy i Poczta: 08-117 Wodynie

Województwo: mazowieckie

Powiat: siedlecki

Adres strony internetowej: –

Akademia wolontariusza

Siedlecka 58, 08-117 Wodynie, Polska

Więcej