Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

KrasneLudki. - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie „Grupa Próg”

Cel:

Celem projektu jest aktywizacja lokalnej młodzieży poprzez pracę warsztatową, której efektem będzie widowisko – autorski spektakl teatralny. Dla uczestników udział w projekcie to szansa na 'wyrwanie się’ z ciasnych ram życia w małej miejscowości, możliwość zdobycia licznych umiejętności, a także przestrzeni do samorozwoju oraz pracy w grupie.

Odbiorcy projektu:

Uczestniczący bezpośrednio: 12 osób.

Opis projektu:

Od 01 do 06.2012 roku członkowie Grupy PRÓG Junior będą pracować nad autorskim spektaklem.Grupa teatralno-happenerska PRÓG Junior to inicjatywa, która powstała w 2009r. Grupa składa się z licealistów (od 16 do 19r.ż.) i działa przy wsparciu studentów z Grupy PRÓG, w pierwszym roku istnienia licealiści stworzyli spektakl 'Geneza powstania’. Nowe przedstawienie będzie ukazywać świat fantastycznych, wyimaginowanych postaci – KrasnychLudków: pięknych, barwnych ludzi. Spektakl będzie poruszać tematykę problemów społecznych, które bezpośrednio dotykają uczestników, jego tworzenie to szansa rozpoznania swoich możliwości i ograniczeń. Wykorzystywane będą nie tylko techniki teatru dramatycznego, ale przede wszystkim teatru ruchu, cieni, muzycznego, jak również sztuki cyrkowej i visual-art’u. Głównym założeniem powstania spektaklu ma być rozbudzenie wyobraźni uczestników, uwrażliwienie na otaczający nas świat i pomoc w pokonywaniu barier. Poprzez wielorakie działania artystyczne młodzi ludzie będą kształcić swój warsztat pracy artysty. Wizyty ludzi związanych z teatrem (reżyserzy, muzycy, teatrolodzy, animatorzy, cyrkowcy) umożliwią im pozyskanie szerokiej wiedzy z danego zakresu. Sami stworzą szkielet spektaklu: napiszą teksty, ułożą etiudy ruchowe, skomponują muzykę, przygotują oprawę plastyczną. Nad procesem czuwać będą studenci związani ze Stowarzyszeniem Grupa PRÓG, tym samym projekt promować będzie edukację nieformalną opartą na wzajemnej wymianie umiejętności i doświadczeń wśród młodzieży.

Budżet projektu: 14 650 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie „Grupa Próg”

Miejscowość: Wadowice

Ulica, nr domu i lokalu: ul. Teatralna 1

Kod pocztowy i Poczta: 34-100 Wadowice

Województwo: małopolskie

Powiat: wadowicki

Adres strony internetowej: http://grupa-prog.pl

KrasneLudki.

Jana Kochanowskiego 3, 34-100 Wadowice, Polska

Więcej