Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Testament Łukasięwicza. - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice

Cel:

Celem projektu jest przybliżenie młodym ludziom z terenu wsi historii regionu w sposób innowacyjny, ocalenie od zapomnienia kolebki przemysłu naftowego w powiecie gorlickim.

Odbiorcy projektu:

Odbiorcami będzie grupa 24 osób w wieku 13-18 lat z terenu wsi Dominikowice i uczęszczająca do gimnazjum w Zespole Szkół w Dominikowicach.

Opis projektu:

Projekt rozpocznie się od etapu przygotowawczego, podczas którego odbędzie się nabór uczestników na warsztaty. Ustalony zostanie wewnętrzny harmononogram działań. Młodzież zostanie zapoznana z jego działaniami, założeniami i etapami. Beneficjenci zostaną przydzieleni do poszczególnych warsztatów. Warsztaty historyczno-informatyczne prowadzone będą dla wszystkich – 24 beneficjentów (10 godzin). Spośród uczestników zostaną wybrane dodatkowo 2 grupy 5 osobowe do przygotowania folderu (10 godzin), laptop będzie wykorzystany do opracowania folderu. W warsztatach teatralnych i plastycznych zakładamy uczestnictwo po 12 osób (2 grupy po 12 osób). Przewidujemy 20 godzin zajęć dla każdej grupy. W ramach promocji zostanie napisana notatka prasowa i umieszczona w Gazecie Gorlickiej. Oprócz tego informacje o projekcie zostaną umieszczone na stronie stowarzyszenia. Również informacja o działaniach projektowych
zostanie podana do wiadomości rodzicom na zebraniu w szkole. Odbędzie się również wycieczka edukacyjna do Bóbrki i Krosna, gdzie beneficjenci zwiedzą skansen, wezmą udział w lekcji muzealnej oraz obejrzą Muzeum Lamp Naftowych w Krośnie. Na zakończenie projektu odbędzie się wieczornica połączona z wystawą prac plastycznych.

Budżet projektu: 9 260 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe Wsi Dominikowice

Miejscowość: Dominikowice

Ulica, nr domu i lokalu: Dominikowice 50

Kod pocztowy i Poczta: 38-300n Kobylanka

Województwo: małopolskie

Powiat: gorlicki

Adres strony internetowej: http://www.skowd.pl

Testament Łukasięwicza.

Dominikowice - Zakole, Dominikowice, Polska

Więcej