Panel wnioskodawcy
Serwis rownacszanse.org.pl wykorzystuje pliki cookies, które będą zapisywane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo zmienić ustawienia przeglądarki internetowej i wyłączyć zapis plików cookies.
Wróć do początku

Kurtyna w górę – pierwszy młodzieżowy teatr w Sokolnikach. - 2011

Realizowany przez:

Stowarzyszenie Kulturalne 'Galeria’

Cel:

Celem projektu jest rozwinięcie u młodzieży umiejętności organizacyjnych związanych z pracą w grupie, pozyskiwania partnerów i sprzymierzeńców oraz nauka odpowiedzialności za realizację wspólnie ustalonego przedsiewziecia.

Odbiorcy projektu:

Grupa odbiorców jest 15 osób w wieku od 13 do 19 lat, zamieszkujących Sokolniki bądź okoliczne miejscowości.

Opis projektu:

Kurtyna w górę – pierwszy teatr młodzieżowy w Sokolnikach to propozycja działań twórczych i edukacyjnych na rzecz kulturalnego rozwoju młodzieży adresowana do szerokiego kręgu odbiorców lokalnej społeczności. Zadaniem grupy będzie założyć swój własny teatr oraz animować jego działaniami, by efektem było wystawienie przedstawienia dla dzieci Królewna Śnieżka. Grupa w oparciu o ocenę swoich możliwości podzieli się kompetencjami i zadaniami: reżyseria, scenariusz, scenografia, marketing i reklama, aktorzy. W oparciu o tekst sztuki napisanej przez bajkopisarkę Barbarę Kaszyńską, pod jej opieką młodzież sporządzi scenariusz i podzieli role pomiędzy siebie i zaproszone do współpracy dzieci. Młodzież zajmująca się scenografia pod kierunkiem plastyka Elżbiety Łuniewskiej przygotuje projekty scenografii, strojów i wykona dekoracje. Podczas warsztatów teatralnych i muzycznych prowadzonych profesjonalnie przez nauczycieli muzyki i języka polskiego uczestnicy projektu będą współtworzyć przedstawienie.

Budżet projektu: 12 600 zł

Dotacja: 7 000 zł

Rocznik: 2011

Nitka: Regionalny Konkurs Grantowy

Stowarzyszenie Kulturalne 'Galeria’

Miejscowość: Sokolniki Las

Ulica, nr domu i lokalu: ul.Kasprowicza 30

Kod pocztowy i Poczta: 95-039 Sokolniki Las

Województwo: łódzkie

Powiat: zgierski

Adres strony internetowej: –

Kurtyna w górę – pierwszy młodzieżowy teatr w Sokolnikach.

Rydzyny 21B, 95-200, Polska

Więcej